Latvijas basketbolisti sakauj Slovākiju 1

Latvijas vīriešu basketbola izlase 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrajā mačā trešdien ar rezultātu 86:66 (23:14, 26:12, 16:14, 21:26) savā laukumā sagrāva Slovākijas valstsvienību.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 42

Līdz ar to Latvijas izlase tika pie otrās uzvaras ciklā.

Kaut Latvija maču iesāka agresīvi, tā pirmos punktus no spēles guva vien trešās minūtes izskaņā. Mājinieki sākotnēji bija nokļuvuši iedzinējos ar 1:5, tomēr ceturtdaļas vidū jau atradās vadībā ar 7:5, bet vēlāk panāca arī 14:7. Turpinājumā jau Latvija darbojās pārliecinoši un pēc pirmās ceturtdaļas atradās priekšā ar 23:14.

Otrās ceturtdaļas ievadā pēc vairākām veiksmīgām un skaistām epizodēm Latvija guva pirmos astoņus punktus, panākot jau 17 punktu pārsvaru. Kaut brīžiem bija vērojamas paviršības, Latvija pretiniekiem ļāva punktus gūt vien fragmentāri, puslaiku noslēdzot ar 49:26.

Otrā puslaika ievadā Latvija guva pirmos piecus punktus, drīz vien iegūstot arī 30 punktu pārsvaru, tomēr kopumā otrā spēles daļa aizritēja diezgan stabili, nevienai no vienībām neveicot lielus izrāvienus.

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās ar 18 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Kaspars Bērziņš, 14 punktus pievienoja Rolands Freimanis, kurš cīņas gaitā pārsita uzaci, ar 12 punktiem atzīmējās Kristaps Janičenoks, bet desmit punkti bija Jāņa Timmas kontā.

Tikmēr Slovākijas izlases rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Peters Sedmāks.

Spēlē pret Slovākiju Latvija laukumā devās ar tādu pašu sastāvu kā pirmajā cīņā – joprojām komandai nepalīdzēja Ingus Jakovičs.

Šī Latvijas un Slovākijas izlasēm bija ceturtā savstarpējā spēle vēsturē, visos gadījumos pārākiem esot latviešiem.