Latvijas basketbolisti zaudē spēli un godu 8

Latvijas basketbola izlase Eiropas čempionāta spēlē par septīto vietu un noslēdzošo ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru piektdien ar 70:97 (23:28, 13:29, 9:23, 25:17) nevarīgi piekāpās Čehijas valstsvienībai.
Līdz ar to Latvijas izlasei neizdevās kvalificēties Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, tomēr tai paliek cerības piedalīties šajās sacensībās, ja kāds no turnīriem notiks valstī, kas izcīnīja 3.-7.vietu Eiropas čempionātā.
Astotā vieta Eiropas čempionātā ir atkārtots Latvijas izlases labākais rezultāts pēc neatkarības atjaunošanas.
Rezultatīvākais spēlētājs Latvijas izlasē noslēdzošajā mačā ar 11 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām bija Jānis Timma, bet desmit punktus guva Mārtiņš Meiers.
Savukārt Čehijai 24 punktus guva un sešas atlēkušās bumbas izcīnīja Jans Veselijs, bet ar 16 punktiem izcēlās Tomāšs Satoranskis.
Jau spēles sākumā abas izlases demonstrēja ļoti rezultatīvu cīņu, trāpot gandrīz visus izdarītos metienus. Lai arī ceturtdaļas vidū Latvijai bija sešu punktu pārsvars (18:12), nākamajās divās minūtēs čehi to ne tikai samazināja, bet pat izvirzījās vadībā un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar 28:23.
Otrajā ceturtdaļā vēl otrajā minūtē Mārtiņš Meiers samazināja deficītu līdz 27:32, bet turpinājumā Čehija pilnībā pārņēma kontroli mačā un Latvijai nekas vairs neizdevās. Nākamajās sešās minūtēs pretinieki veica izrāvienu 19:5, bet pēc pirmā puslaika Latvija jau zaudēja ar 36:57.
Trešā ceturkšņa sākumā ilgāku laiku netika gūti punkti. “Sauso” periodu pārtrauca čehi, kuri sameta pirmos sešus punktus. Pirmo grozu Latvijai pēc trīs nospēlētām minūtēm šajā puslaikā guva Jānis Strēlnieks. Tomēr arī šajā ceturtdaļā Latvija nespēja būt tikpat rezultatīva kā pirmajā ceturksnī, tādējādi ļaujot Čehijai spēles nogriezni noslēgt jau ar 35 punktu pārsvaru (80:44).
Noslēdzošo ceturtdaļu Latvija iesāka veiksmīgāk, panākot 8:2 šajā spēles nogrieznī. Tomēr drīz pēc tam čehi atgrieza vairāk nekā 30 punktu pārsvaru, gūstot drošu uzvaru.
Zīmīgi, ka čempionāta pēdējos trijos puslaikos Latvija zaudēja ar 51 punktu.
Eiropas čempionātā tika dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tika turnīra finālistes, bet trešās līdz septītās vietas ieguvējas kvalificējās olimpiskajam atlases turnīram.
Tiesa, cerības pastāvēs arī astotās vietas ieguvējai. Ceļazīmes tiks sadalītas trijos kvalifikācijas turnīros, bet uz to rīkošanu varēs pieteikties jebkura valsts. Ja kāds no turnīriem notiks valstī, kas izcīnīs 3.-7.vietu Eiropas čempionātā, pie tiesībām piedalīties kvalifikācijā tiks arī astotā komanda.