Latvijas basketbolistiem laimīga uzvara pret Turciju 1

Latvijas vīriešu izlase, gatavojoties Eiropas čempionātam, sestdien izcīnīja uzvaru Vācijas Basketbola federācijas Superkausa izcīņas otrajā mačā.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Otrajā duelī Latvija ar 81:79 (17:18, 14:15, 22:17, 28:29) pārspēja Turcijas komandu.

Pirmajā puslaikā komandas aizvadīja līdzīgu cīņu, vadībā atrodoties kā vienai komandai, tā otrai, bet negūstot pārāk lielu atrāvienu rezultātā. Tiesa, pēc pirmā puslaika Latvija bija iedzinējos ar 31:33.

Trešā ceturtdaļa latviešiem padevās daudz veiksmīgāk, jo tajā Latvijas komanda ne tikai panāca izlīdzinājumu, bet arī spēles nogriezni noslēdza, esot vadībā ar 53:50.

Noslēdzošā ceturkšņa sākumā Latvijas izlase turpināja savu rezultatīvo spēli, palielinot rezultāta starpību līdz pieciem punktiem (61:56). Taču turpinājumā turkiem izdevās atspēlēties un izlīdzināt mača rezultātu (61:61).

Divas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām, kad ar 74:72 vadībā atradās Turcija, Mārtiņš Meiers guva skaistus divus punktus, triecot bumbu grozā no augšas un panākot neizšķirtu 74:74.

Turpinājumā pret Meieru divreiz pārkāpa noteikumus, kā rezultātā latvietim bija iespēja mest soda metienus. Meieram izdevās realizēt visus četrus soda metienus, izvirzot Latvijas izlasi vadībā ar 78:74.

Nākamos punktus guva Turcija, izvirzoties vadībā ar 79:78, bet sešas sekundes līdz pamatlaika beigām neizšķirtu atkal panāca Dairis Bertāns, kurš realizēja vienu no diviem soda metieniem. Otrais soda metiens nebija precīzs, taču bumba veiksmīgi atlēca pie Latvijas spēlētājiem. Atlikušajās sekundēs basketbolisti nogādāja bumbu līdz Bertānam, kurš no groza apakšas guva tik ļoti svarīgos divus punktus, tādējādi palīdzot Latvijai izcīnīt pirmo uzvaru šajā turnīrā.

Rezultatīvākais Latvijas rindās ar 16 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām bija Meiers, bet 14 punktus pievienoja un sešas bumbas zem groziem izcīnīja Jānis Timma.

Kā ziņots, pirmajos mačos piektdien Latvija ar 80:85 piekāpās mājinieku valstsvienībai, bet Polija ar 83:73 pieveica Turciju. Savukārt sestdien Vācija ar 82:69 pārspēja Poliju.

Pārbaudes turnīra turpinājumā Latvijai svētdien gaidāma tikšanās ar Poliju.