×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

Latvijas bērzu sula ir “Dieva dzēriens” Taivanā un “matu ūdens” Vācijā (11)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Linards Liberts, SIA "Sula" līdzīpašnieks, gatavo bērzu sulu eksportam uz Taivānu.

Bērzu sulu tecināšanas sezona vēl nav sākusies, tomēr vairāki Latvijas ražotāji jau saņēmuši lielus pasūtījumus no citām valstīm.

Bērzu sula un tās produkti kļuvuši par nopietnu uzņēmējdarbību vairākiem Latvijas uzņēmumiem, kas šajā sezonā izpildīs eksporta pasūtījumus. Bērzu sulas ražotājs Labanovsku ģimenes uzņēmums SIA “Kainaiži” saņēmis pasūtījumu no Lielbritānijas uzņēmuma “Sibberi” par 30 000 litru svaigas bērzu sulas piegādi. Sulu iecerēts pārdot Lielbritānijas lielveikalu tīklos.

“Tas ir pilotprojekts, izmēģinājuma partija. Sulu sasaldēsim Latvijā un tad sūtīsim uz Lielbritāniju. Mēs rūpējamies par ražošanu, mūsu partneris – par sulas pārdošanu,” stāsta SIA “Kainaiži” pārstāvis Ervīns Labanovskis. Eksportam paredzēto “Kainaižu” bioloģisko bērzu sulu tecinās Smiltenes novadā. “Kainaiži” ražo dzirkstošo bērzu sulu ar zīmolu “Birzī”, tostarp bērza sulu ar krustnagliņām, piparmētrām, apelsīnu miziņu, upeņu pumpuru un citronu miziņas piedevu. Visi pārstrādes procesi ir bioloģiski sertificēti. E. Labanovskis teic, ka viņš cerot Lielbritānijas tirgum piedāvāt arī bērzu sulas ar pievienoto vērtību. “Lielbritānijā modē ir ūdens no kokosriekstiem. Bērzu sula ir kā jaunais kokosrieksta ūdens no Ziemeļeiropas, kas nav jāved tik lielu attālumu,” piebilst uzņēmējs.

SIA “Sula” saņēmusi pasūtījumu divu jūras konteineru ar sulu piegādei Taivānai. Uz tālo austrumu valsti sūtīs sulu ar nelielu piparmētras piedevu. Salīdzinājumā ar aizvadīto gadu Libertu ģimenes uzņēmuma eksports uz Taivānu būs divas reizes lielāks. “Bērzu sulu Taivānā dēvē par “Dieva dzērienu”. Pērn šajā valstī pārdevām vienu jūras konteineru ar sulu. Taivāniešiem ir ļoti svarīgi, ka piedāvājam bioloģiski sertificētu bērzu sulu, turklāt arī visi pārstrādes procesi mūsu uzņēmumā ir sertificēti,” teic SIA “Sula” saimniece Kristīne Liberta. Arī SIA “Sula” cer citu valstu tirgos pārdot bērzu sulu ar Latvijā pievienoto vērtību.

Šā gada sākumā Berlīnē notikušajā izstādē “Zaļā nedēļa” vāciešiem ļoti garšojis no Libertu vīna gatavotais degvīns un arī šampanietis. “Vācieši bērzu sulu uzskata par “matu ūdeni”, proti, par produktu, kas rosina matu augšanu,” stāsta Kristīne. Tiesa gan, nu jau otro gadu vairākos šīs valsts ekoveikalos var nopirkt Libertu bērzu sulu, kam pievienota īpaša pašu vāciešu garšviela. SIA “Sula” no 20. līdz 23. martam piedalīsies lielākajā Lielbritānijas pārtikas un dzērienu izstādē “IFE 2015”.

SIA “Sula” izveidojusi arī saudzīgas bērzu sulas tecināšanas komplektus, ar tiem šajā gadā bērzu sulu tecinās jau Beļģijā, Luksemburgā, Itālijā, Vācijā, Igaunijā un Latvijā.

Cik šajā gadā maksās bērzu sula Latvijā? E. Labanovskis paredz – cena būs intervālā no viena līdz pusotram eiro.

“Patlaban ar sulu tecināšanu nodarbojas visai daudz komersantu, tā ka konkurence pastāv. Lai gan šis bizness šķiet visai viegls, pašizmaksa nav zema. Ja jāurbj ap 200 bērzi, tas prasa pilnas dienas darbu – urbšana, procesa uzraudzīšana, sulas attīrīšana, vešana, pildīšana, marķēšana, tas viss veido augstu pašizmaksu,” skaidro uzņēmējs.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Vajag dzert svaigas, nevis raudzētas sulas, tad ar kuņǧi viss būs kārtībā.

 2. bērzu sulas esam dzēruši vienmēr, mongoļu kuņģi lai dzer šņabi, kas tiem veselīgāks.

 3. Īsti lavieši!
  Norēja pa deviņiem mēmiem 🙂
  Būtu labāk paši kaut ko darījuši, nevis rējuši uz citiem!

 4. Man ,piemērsm,riebjas liberts ar savu plātīšanos,ka visi sajūsma par viņa sulām.tānav. Bērzu sulas vīni ir stipri viduvēji,pie tam neadekvātā cena ir likusi vilties gan man, gan ārzemju klēģiem. Plātīzers. Un uz Taivānu viens konteiners vai arī divi,tas nu gan ir rekords,ja divi dienā,tad būtu vērts lielīties

 5. Bildē redzams klajš darba aizsardzības noteikumu pārkāpums!

 6. ”Soki-vodi”.lv

 7. Visi,kas slimo ar podagru,pēc bērzu sulas baudīšanas,paliek uz gultas režīma.Arī kunģa slimniekiem sula ir kaitīga,dedzina iekšas kā uguns.Mans vīrs tam ir dzīvs piemērs.

 8. Un bērzu sula šeit!

 9. nu vaciesi jau ir izcili debili…dzivoju Vacija un redzu to katru dienu-aprobezota tauta,kurus interese tikai esana.

Draugiem Facebook Twitter Google+