×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
22. decembris, 2016
Drukāt

Latvijas Biatlona federācija atbalsta sacensību boikotu Krievijā

Latvijas Biatlona federācijas prezidente Baiba Broka (attēlā) paudusi atbalstu starptautisko sacensību pārcelšanai no Krievijas. Foto - Edijs Pālens/LETALatvijas Biatlona federācijas prezidente Baiba Broka (attēlā) paudusi atbalstu starptautisko sacensību pārcelšanai no Krievijas. Foto - Edijs Pālens/LETA

Latvijas Biatlona federācija (LBF) solidāri atbalsta pasaules biatlona sabiedrību, kas gatavojas boikotēt Krievijā gaidāmo Pasaules kausa posmu, sarunā ar aģentūru LETA izteicās LBF prezidente Baiba Broka.

Čehijas biatlona izlase trešdien paziņoja, ka boikotēs martā Krievijas pilsētā Tjumeņā gaidāmo Pasaules kausa posmu, bet vēlāk šādu viedokli pauda arī Lielbritānija un Francija. Tikmēr Norvēģija ar atklātu vēstuli vērsusies Starptautiskajā biatlona savienībā (IBU), prasot atcelt visas starptautiskās sacensības, kas plānotas daudzu dopinga skandālu skartā Krievijā.

Ceturtdien Zalcburgā notiek IBU izpildkomitejas sanāksme, kur tiks pieņemts lēmums par potenciālo diskvalifikāciju 31 Krievijas biatlonistam, kuri lietojuši aizliegtās vielas, turpinot startēt augstākā līmeņa sacensības. Tāpat IBU varētu izskatīt lēmumus par 2017.gada Pasaules kausa posma un 2021.gada pasaules čempionāta atņemšanu Tjumeņai.

“Esam par godīgi un tīru sportu, tāpēc solidāri atbalstām šīs iniciatīvas. Visiem kopā ir jāparāda, ka tādā veidā nedrīkst cīnīties par augstiem rezultātiem sportā. Sporta pasākumiem jānotiek vietās, kur tiek cienīts smags darbs,” izteicās Broka, uzsverot, ka Latvijas izlases līderis Andrejs Rastorgujevs vienmēr stingri iestājies par godīgu sportu. “Sportisti strādā un cīnās, vēlas rezultātus sasniegt godīgā cīņā.”

Vēl tikai šovasar Tjumeņa ieguva tiesības rīkot 2021.gada pasaules čempionātu, kaut jau tobrīd starptautiskajām federācijām bija ieteikumi nerīkot sacensības Krievijā.

“Jau tobrīd pastāvēja aizdomas, tomēr tās vairāk bija par vasaras sporta veidiem. Krievija apņēmīgi solīja, ka nodrošinās par godīgu sportu, bet biatlona sabiedrība vēlējās parādīt, ka šis sporta veids nenotiek tikai Eiropā, jo pēdējie pieci pasaules čempionāti bijuši šajā kontinentā,” Broka uzskaitīja kāpēc Krievija saņēma čempionāta rīkošanas tiesības. “Arī iepriekš ir dažādu iemeslu dēļ mainītas pasaules čempionātu norises lietas un šis varētu būt nopietns iemesls, lai to darītu.”

Zīmīgi, ka šoziem Krievijā plānots arī pasaules jauniešu un junioru čempionāts, turklāt tam Pleskavas apgabalā jānotiek vien nepilnu 100 kilometru attālumā no Latvijas robežas. “Nākamajā nedēļā esam plānojuši rīkot treneru sapulci un tad pieņemsim kopēju lēmumu. Es vēlētos, lai attieksmi paužam kā kopēja komanda,” Broka nenoliedza, ka Latvija varētu boikotēt arī šīs sacensības, ja tās risināsies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+