Latvijas biatlona stafetei Hohfilcenē labākais panākums pēdējo sezonu laikā 1

Latvijas biatlonisti Ilmārs Bricis, Oskars Muižnieks, Aleksandrs Patrijuks un Andrejs Rastorgujevs sestdien izcīnīja augsto desmito vietu Pasaules kausa otrā posma 4×7,5 kilometru stafetes sacensībās, kamēr uzvaru izcīnīja Norvēģijas kvartets.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Latvijas komanda šajās sacensībās veica trīs soda apļus un izmantoja 12 rezerves patronas, ar desmito vietu gūdama savu lielāko panākumu pēdējo sezonu laikā.

Tikmēr Norvēģija, kuras sastāvā bija leģendārais Ūle Einārs Bjērndālens, Henriks L’Ābē-Lunns, Ērlens Bjēntegords un Lāšs Helge Birkelands, šaušanā izmatoja deviņas rezerves patronas un aizvēra visus mērķus.

Otro vietu stafetē izcīnīja Vācija, kas norvēģiem zaudēja teju divas minūtes, kamēr trešo pozīciju ieņēma Francija, kas atpalika vairāk nekā divarpus minūtes.

Latvijas biatlonisti uzvarētājiem zaudēja piecarpus minūtes.

Pēc trešās šaušanas starp līderēm negaidīti atradās arī Beļģija, kas beigās ieņēma 16.vietu. Sacensību finišu sasniedza 18 komandas, bet astoņas izlases tika apdzītas par apli.

Stafetes sacensības Latvijas komandā uzsāka Bricis, kurš pirmajā šaušanā izmantoja vienu rezerves patronu un trasē atgriezās kā 16., bet otrajā šaušanā viņš neaizvēra trīs mērķus un izmantoja trīs rezerves patronas, atkrizdams uz 25.vietu divas minūtes un 43 sekundes aiz līderiem.

Bricis stafeti nodeva 25.vietā, bet Muižnieks iedeva enerģiju Latvijas komandai un pirmajā šaušanā bija nekļūdīgs, latviešiem pakāpjoties par trim vietām. Nākamajā ugunslīnijā Muižnieks, izmantojot trīs rezerves patronas, sašāva visus mērķus un Latvijas komanda pakāpās uz 18.pozīciju, bet Patrijuks stafeti pārņēma jau 17.vietā.

Arī Patrijuks turpināja veiksmīgi iesākto kāpumu un nākamajās divās šaušanās izmantoja pa vienai rezerves patronai, kamēr Latvija bija jau 14.pozīcijā. Līdz stafetes maiņai Latvija zaudēja divas pozīcijas, taču Rastorgujevs pirmajā šaušanā ar divām izmantotām rezerves patronām vienu vietu atguva. Pēdējā šaušanā Rastorgujevs bija nekļūdīgs, Latvijai paceļoties jau uz augsto desmito vietu.

Iepriekšējā sezonā Latvijas kvartets tikai reizi iekļuva pirmajā divdesmitniekā, 2018.gada olimpisko spēļu mājvietā Phjončhanā izcīnot 14.vietu.