Sports
Futbols

Latvijas biznesmenis iztiesā no “Blackpool” īpašniekiem 35 miljonus 16

foto – LETA

Latvijas biznesmenis un Anglijas futbola kluba “Blackpool” līdzīpašnieks Valērijs Belokoņs Lielbritānijas Augstākajā tiesā uzvarējis citus komandas līdzīpašniekus Oistinu ģimeni, vēsta “SkySports.com”.
Lielbritānijas Augstākā tiesa lēmusi, ka Oistinu ģimenei būs Belokoņam jāmaksā vairāk nekā 31 miljons sterliņu mārciņu (35 miljoni eiro).

“Blackpool” līdzīpašnieks Belokoņs tiesājās ar futbola kluba līdzīpašniekiem Oistonu ģimeni, jo viņi esot pārskaitījuši miljoniem mārciņu “Blackpool” līdzekļu uz citām sev piederošām kompānijām, izsniedzot nenodrošinātus bezprocentu aizdevumus un izmaksājot sev direktoru algas.
Kā tiesā norādīja advokāti, Oistonu ģimene mazākuma akcionāram Belokoņam un viņa nozīmētajiem valdes locekļiem Kasparam Vārpiņam un Normundam Malnačam liedza pieņemt būtiskus lēmums un nesniedza informāciju, turklāt viņš nevarēja saņemt savu daļu peļņas.

Pirms mēneša Anglijas Futbola līga (EFL), kas pārrauga Anglijas pēc spēka otrās, trešās un ceturtās divīzijas klubus, liedza ieņemt augstus amatus “Blackpool” prezidentam un bijušajam direktoram Belokoņam.
Kā apgalvoja “Blackpool” vienība, diskvalifikācija piešķirta pēc kriminālām apsūdzībām, kurās Belokoņam Kirgizstānā draudot 20 gadu cietumsods par naudas atmazgāšanu, izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un negodīgumu.
Pēc EFL lēmuma Blekpūlas komanda no valdes atstādināja Vārpiņu, kā arī nolēma bloķēt Malnača plānoto pievienošanos valdei. Tāpat Belokoņs vairs nevar ieņemt kluba prezidenta amatu. “Blackpool” paziņoja, ka Vārpiņš “neesot varējis pieņemt lēmumus bez Belokoņa piekrišanas”.
Latvijas baņķieris, augustā atstājot Anglijas futbola kluba direktora amatu, tajā deleģēja Malnaču.

Saistītie raksti

2006.gadā Belokoņs iegādājās 20% kluba akciju, un tieši viņa finansiālais atbalsts tika uzskatīts par galveno iemeslu, kāpēc komandai izdevās sasniegt un 2010./2011.gada sezonā spēlēt Anglijas premjerlīgā. Tomēr tagad īpašnieku starpā valda nesaskaņas, kuras abas puses nekautrējas arī iztirzāt publiski.

Pēdējās sezonās “Blackpool” piedzīvo ļoti grūtus laikus, taču iepriekšējā sezonā vienība pēc pārspēlēm ieguva tiesības atgriezties Anglijas pēc spēka trešajā līgā jeb “League One”.

LA.lv