Apbrīno

Latvijas brīvības dziesmas ar “Slaveno Jersikas orķestri” 0

Publicitātes foto

Brāļi Auzāni un “Slavenais Jersikas orķestris” jaunā koncertprogrammā “Uzliec veco gramofonu” 2. aprīlī Madonas kultūras namā aicina uz pirmo tūres koncertu. Ar jauno koncertprogrammu orķestris apceļos visu Latviju.

Ievadot Latvijas simtgades svinības, krāšņā koncertprogrammā, kuras idejas autors ir pazīstamais un tautā iemīļotais mūziķis Atis Auzāns, skanēs populārās, savulaik padomju varas aizliegtās dziesmas no “Čikāgas piecīšu”, Larisas Mondrusas, Ilmāra Dzeņa un daudzu citu izpildītāju repertuāra.

Divdaļīgajā programmā iekļautas klausītājiem ļoti labi zināmās dziesmas kā, piemēram, “Čigānzēns”, “Kurpniekzeļļi”, “Uzliec veco gramofonu” un citi skaņdarbi, ko savulaik platēs atskaņoja uz gramofoniem. “Dziesmas, ar kurām uzaugām! Padomju okupācijas režīma aizliegtās dziesmas, kuras mēs zināmā mērā varam arī dēvēt par Latvijas “brīvības dziesmām”, jo tās nenovēršami izplatījās no rokas rokā, līdz padomju cenzūra vairs nebija spējīga izkontrolēt, kurš ko ieraksta un klausās! Tagad, gadiem ejot, daudzas no šīm skaistajām melodijām ir nepelnīti piemirstas,” teic Atis un atklāj: “Tuvojoties Latvijas lielajai jubilejai, mēs, mūziķi, ar šo programmu vēlamies klausītājiem dāvināt jaukas muzikālas atmiņas un iespēju dziedāt līdzi gandrīz vai katrai koncerta dziesmai!”

“Slavenā Jersikas orķestra” būtiska vērtība ir plašais mūziķu sastāvs, kas īpašs ar to, ka ģitāru, kontrabasu un sitamos instrumentus spēlē meitenes, un sastāvā ir seši solisti, kuri spēj sniegt pārliecinošu dažādību izpildījumā un noskaņās ar iedvesmojošu mērķi – sniegt skatītājam prieku, mīlestību un skaistas emocijas.

Orķestra sastāvā ir labākie Latvijas mūziķi: Ieva Sircova – kontrabass, Nelli Bubujanca – sitamie instrumenti, Antra Lante – ģitāra un bandžo, Kaspars Stankevičss – trompete, Andis Karelis – trombons, Sigurds Lallo – klarnete, Sergejs Ivanovs – akordeons, Oranžā kora meitenes – Anita Levša, Inta Ļaksa un Olga Stupiņa – vokāls un, protams, abi dziedošie brāļi Atis un Jānis Auzāni.

“Slavenais Jersikas orķestris” vēlas skatītājus emocionāli aizvest prom no ikdienas rūpēm, likt ieskatīties pašiem sevī, pasmaidīt, kā arī atvērt durvis visam labajam, kas dzīvo katrā no mums.

 

2. IV 15.00 Madonas kultūras nams

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 8 līdz 15.

 

LA.lv