×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
23. novembris, 2015
Drukāt

Latvijas Būvniecības padomi vadīs Pēteris Dzirkals

Foto - LETAFoto - LETA

Pēteris Dzirkals

Latvijas Būvniecības padomi vadīs Latvijas Enerģētiķu un energobūvnieku asociācijas valdes loceklis Pēteris Dzirkals, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Šodien EM notika Latvijas Būvniecības padomes sēde, kurā tika ievēlēti padomes priekšsēdētājs un tā vietnieks, kā arī iezīmēti jaunās padomes galvenie darba virzieni.

Par padomes priekšsēdētāju būvniecības nozari pārstāvošo nevalstisko organizāciju pārstāvji ievēlēja Dzirkali, bet par viņa vietnieku – Latvijas Būvnieku asociācijas prezidentu Normundu Grinbergu.

Iezīmējot jaunās padomes darba uzdevumus un mērķus, Dzirkals uzsvēra, ka padomes darbam jākļūst strukturētākam un efektīvākam, veiksmīgāk apvienojot padomes locekļu kompetenci kopēja rezultāta sasniegšanai.

Padomes locekļi vienojās, ka tuvākajās sēdēs jāturpina darbs ar iepriekš iesāktiem jautājumiem, piemēram, ar būvniecības nodevu, būvkomersantu klasifikāciju, Publisko iepirkumu likumu, būvspeciālistu izglītības un profesionālās kvalifikācijas jautājumiem, būvniecības nozares stratēģiju, Būvniecības valsts kontroles biroja darbību u.c.

Tāpat EM rosināja padomes nākamajā sēdē formulēt viedokli par Zolitūdes lielveikala “Maxima” traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojumu.
Jau ziņots, ka šā gada 16.novembrī Latvijas Būvniecības padomē ievēlēti un tās darbā nākamā gada laikā piedalīsies Latvijas Ģeotehniķu savienības valdes priekšsēdētājs Kaspars Bondars, Būvmateriālu ražotāju asociācijas izpilddirektors Leonīds Jākobsons, ”Latvijas ceļu būvētāja” izpilddirektors Zigmārs Brunavs, Latvijas Enerģētiķu un Energobūvnieku asociācijas valdes loceklis Pēteris Dzirkalis, Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācijas biedrs Leonīds Pakrastiņš, Latvijas Arhitektu savienības priekšsēdētāja vietniece un Latvijas Arhitektu savienības sertificēšanas centra vadītāja Elīna Rožulapa.

Tāpat padomē ievēlēti Latvijas siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienības valdes priekšsēdētāja vietniece Ināra Laube, Transportbūvju inženieru asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Rāzna, Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume, Būvniecības attīstības stratēģiskās partnerības valdes priekšsēdētājs Valdis Birkavs, Latvijas Būvinspektoru un būvuzraugu asociācijas valdes loceklis Juris Mellēns, Ilgtspējīgas būvniecības padomes valdes priekšsēdētājs Gints Miķelsons, Latvijas Inženierkonsultantu asociācijas valdes loceklis Oskars Zivtiņš un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedrs, AS “Siguldas būvmeistars” valdes priekšsēdētājs Jānis Libkovskis.

Padomes sastāvā ir arī pārstāvji no EM, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības.

Latvijas Būvniecības padome ir konsultatīva koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir veicināt sabiedrības līdzdalību būvniecības politikas izstrādē un īstenošanā. Padome atbilstoši sabiedrības interesēm sniedz EM un citām nozaru ministrijām priekšlikumus par normatīvo aktu, politikas plānošanas dokumentu, kā arī Eiropas Savienības starptautisko tiesību aktu projektiem, kas skar būvniecības nozari. Padome informē sabiedrību par aktualitātēm būvniecības jomā un veicina būvniecības jautājumu integrēšanu nozaru politikā, izskata sabiedrības pārstāvju iesniegtos priekšlikumus būvniecības procesa pilnveidošanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+