×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Latvijas čellu sapņu komanda atgriežas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) čellistu apvienība, kas pirms trim gadiem ieguvusi nosaukumu “Dream Team” jeb “Sapņu komanda”, publikai jau ir labi pazīstama. 10. aprīlī tā sniegs koncertu Lielajā ģildē, priecējot ar populārākajiem klasiskās mūzikas skaņdarbiem un kino mūzikas grāvējiem no Holivudas kinofilmām.

Ar čellu “Dream Team” nosaukumu publika pirmoreiz sastapās 2012. gadā. Gadu vēlāk ansamblis iestudēja čellistu zelta repertuāra programmu, pērn uzstājās ar koncertu “60 minūtēs apkārt Eiropai”, bet šogad sagatavojis itāliski holivudisku vitalitātes caurstrāvotu programmu.

LNSO čellu “Dream Team” sastāvā muzicē LNSO čellu grupas koncertmeistare un Latvijas Mūzikas akadēmijas pasniedzēja Lielās mūzikas balvas ieguvēja Diāna Ozoliņa, kā arī čellisti Ieva Upatniece, Zane Guļāne, Lolita Lilje, Ainārs Paukšēns, Mareta Prikule, Jānis Rinkulis un Dace Zālīte.

“Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ir lepns par šo “Sapņu komandu”, kas izaugusi orķestra paspārnē un čellu grupas koncertmeistares Diānas Ozoliņas vadībā nu jau dzīvo kā patstāvīga kamermūzikas vienība,” teic LNSO pārstāve Sondra Lāce.

Jaunajā koncertprogrammā “Dream Team” programmas pirmajā daļā iekļauti klasiskās mūzikas opusi. Tostarp viens no visu laiku populārākajiem klasiskās mūzikas skaņražiem, “rudais priesteris” Antonio Vivaldi, ievērojamais 19. gadsimta čella spēles pedagogs Alfrēdo Pjati un 20. gadsimta itāļu un amerikāņu operu komponists, divkārtējs Pulicera prēmijas ieguvējs Džankarlo Menoti, kura vizītkarte ir opera “Amāls un nakts viesi” un no kura darbu saraksta šoreiz dzirdēsim “Svītu diviem čelliem”.

Programmas otrajā daļā klausītājus priecēs visnotaļ pazīstami skaņdarbi no tikpat pazīstamām Holivudas filmām. Tostarp amerikāņu dziesmu autora un pianista, vairāku “Grammy” balvu laureāta Bērta Bakaraka dziesma “South American Getaway”, kas komponēta leģendārajam 1969. gada vilcienu laupītāju vesternam “Bačs Kesidijs un Sandenss Kids”.

Kā pastāstīja S. Lāce, koncertprogrammā iekļautas arī “Neiespējamās misijas” leģendārās skaņas, kuru autors ir argentīnietis, četrkārtējs “Grammy” īpašnieks un sešreiz “Oskaram” nominētais Lalo Šifrins. Skanēs arī Džona Viljamsa mūzika filmai “Šindlera saraksts”, būs Džeimsa Bonda klātbūtne ar Bonda sērijas mūzikas autora Deivida Ārnolda mūzikas skaņām.

Šajā reizē čellu sapņu komandas koncertu vainagos jaundarbs, ko komponē pazīstamais komponists, čellists un čellu trio “Melo-M” līderis Kārlis Auzāns.

Varbūt noder

Koncerts: 10. IV 19.00 Lielajā ģildē

Biļetes: Biļešu paradīzē”, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 15

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+