×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2016
Drukāt

Latvijas ceļotāji no braucieniem uz Turciju nav atteikušies

Foto Sputnik/Scanpix/LETAFoto Sputnik/Scanpix/LETA

Tūroperatori vēl nav saņēmuši patlaban Turcijā esošo Latvijas ceļotgribētāju pieteikumus par nekavējošu atpūtas ceļojumu pārtraukšanu un atgriešanos mājās, norāda aptaujāto tūroperatoru pārstāvji.

Tiesa, SIA “Tez Tour” valdes priekšsēdētājs Konstantīns Paļgovs atzīmē, ka patlaban uzņēmums ir saņēmis dažus pieprasījumus pārcelt ceļojumu Turcijā uz vēlāku laiku vai mainīt ceļojuma virzienu. Tuvākie lidojumi uz Turciju esot paredzēti sestdien un otrdien, un šie reisi esot pilnībā nokomplektēti.

Saskaņā ar “Tez Tour” rīcībā esošo informāciju Turcijā, Antaljas reģiona kūrortos, patlaban atpūšoties ap 700 tūristu, kas organizēti no Latvijas. “Tez Tour” pakalpojumus izmantojošo ceļotāju skaits Antaljas kūrortos ir aptuveni 300. “Kūrortos viss ir mierīgi – tūristi atpūšas, dodas ekskursijās. Kūrortos valda mierīga gaisotne,” skaidro Paļgovs.

Kā stāsta SIA “Novatours” vadītājs Leonīds Močeņovs, pēc vakar notikušajiem sprādzieniem Turcijas lielākās pilsētas Stambulas lidostā neviens ceļotājs vēl nav lūdzis savu ceļojumu atcelt. “Piedāvājam saviem klientiem lidot uz Antālijas lidostu. Parasti klienti izvēlas nogaidīt un seko līdzi informācijai gan no mums, gan Ārlietu ministrijas un medijiem. Tāpat jāatceras, ka katrs gadījums ir individuāls – cilvēku lēmumus ietekmē gan notikušā apstākļi un atspoguļojums medijos, gan tas, cik iecienīts ir tieši šis galamērķis.”

Arī “Latvia Tours” direktore Ieva Keiša atzina, ka pagaidām uzņēmums nav saņēmis nevienu ceļojuma atcelšanas gadījumu.

“Bet, ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, visdrīzāk tādi gadījumi būs,” prognozē Keiša.

Keiša arī stāsta, ka Stambula ir ļoti populārs tranzīta galamērķis. Saskaņā ar “Latvia Tours” informāciju patlaban ir samērā daudz ceļotāju, kuri plāno lidot caur Stambulu tuvākajā laikā.

“Esam saņēmuši šobrīd tikai informāciju no “Turkish Airlines” par reisu atcelšanu uz Stambulu līdz 5.jūlijam, kā arī instrukcijas par uz šo periodu rezervētajām biļetēm – pārcelšanu vai atcelšanu. Pagaidām nav nekādu paziņojumu no lidsabiedrībām un tūroperatoriem par reisu atcelšanu uz citām Turcijas un arī Stambulas lidostām,” skaidro Keiša.

Viņa arī paredz, ka kopumā nav sagaidāmas kādas būtiskas izmaiņas ceļotgribētāju paradumos un drošības uzlabošanā Turcijā. “Tā kā lielāki vai mazāki incidenti Turcijā notiek jau vismaz desmit gadus, visticamāk, nekādi papildus nosacījumi, kas attiecas uz Antālijas lidostu, izņemot pastiprinātu drošības kontroli, nesekos. Protams, vakar notikušie sprādzieni Stambulas lidostā ir ļoti satraucoši, bet pat pēc Briseles lidostas un metro traģēdijas dzīve Beļģijā nav apstājusies, un arī lidostas darbība, kā arī pasažieru plūsma turp ir pilnībā atjaunojusies.”

Kā norāda tūroperatori, Turcija kā pieprasītākais ceļotāju galamērķis ir bijusi vairākus gadus. Arī patlaban tas ir teju pieprasītākais galamērķis. Tomēr, ņemot vērā drošības situāciju, pieprasījums sācis mazināties, tūristiem izvēloties citus galamērķus, piemēram, Grieķiju. Arī tūroperatori, piemērojoties drošības situācijai un tirgus prasībām, ievieš jaunus galamērķus. Piemēram, “Tez Tours” šogad atklāja jaunu aviovirzienu uz Rimini, Itālijā.

Kā ziņots, Turcijas lielākās pilsētas Stambulas Ataturka lidostā otrdienas vakarā, uzspridzinoties trīs teroristiem pašnāvniekiem, kā arī teroristu sarīkotajā apšaudē nogalināti 36 cilvēki, to vidū arī ārzemnieki, bet 136 ievainoti, un Turcijas amatpersonas pieļauj, ka teroraktu varētu būt sarīkojis džihādistu grupējums “Islāma valsts”.

Īsi pirms otrdienas vakarā notikušajiem asiņainajiem sprādzieniem Stambulā, Ataturka lidostā, tur piezemējusies lidmašīna no Rīgas. Teroraktos Stambulas Ataturka lidostā Latvijas iedzīvotāji nav cietuši, informē Ārlietu ministrijā.

Tāpat vēstīts, ka “Islāma valsts” sarīkotos sprādzienos 22.martā Briseles lidostā un metro martā gāja bojā 22 cilvēki. Turcijā “Islāma valsts” teroraktus ir rīkojusi arī agrāk. Tostarp “Islāma valsts” tiek vainota sprādzienā valsts galvaspilsētā Ankarā 2015.gada oktobrī, kurā tika nogalināti vairāk nekā 100 cilvēki, lai gan nav uzņēmusies par to atbildību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+