×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2016
Drukāt

Latvijas ceļotāju reakcija pēc apvērsuma mēģinājuma Turcijā

Policijas specvienība pie Gaisa spēku akadēmijas Stambulā pirmdienas rītāPolicijas specvienība pie Gaisa spēku akadēmijas Stambulā pirmdienas rītā

Foto - LETA/Reuters

Pēc apvērsuma mēģinājuma Turcijā ir tādi ceļotāji, kas kategoriski atsakās doties uz Turciju, ir tādi, kas vēlas atlikt ceļojumu uz vēlāku laiku, un tādi, kuru ceļojuma izvēle nav mainījusies, aģentūrai LETA sacīja SIA “Latvia Tours” Atpūtas sektora vadītāja Inga Freiberga.

“Satraucošie notikumi Turcijā, protams, nav atstājuši vienaldzīgus arī mūsu tūristus. Šobrīd interese doties atpūtas ceļojumā uz Turciju ir krietni mazinājusies, un droši vien, ka kādu laiku būs vērojama nogaidoša attieksme,” viņa piebilda.

Tūrisma birojs “Jēkaba ceļojumi” saņēmis zvanus no klientiem, kuriem drīzumā jādodas ceļojumā caur Stambulas lidostu, ar lūgumu mainīt lidojumus, savukārt pastāstīja “Jēkaba ceļojumu” direktore Ilze Alksne.

“Šorīt vēl ir pāragri spriest par ceļotāju reakciju, jo ir tikai pirmā darba diena pēc notikumiem Turcijā, taču jau esam saņēmuši pāris zvanus no mūsu grupu braucienu ceļotājiem, kuriem augustā jādodas ceļojumā caur Stambulu, ar lūgumu mainīt lidojumus, lai tie nebūtu caur Stambulas lidostu,” atklāja Alksne, piebilstot, ka šis jautājums pašlaik tiek risināts.

Viņa arī norādīja, ka “Jēkaba ceļojumi” neorganizē ceļojumus tieši uz Turciju, saviem klientiem piedāvājot tikai operatoru organizētos atpūtas braucienus uz Turcijas kūrortiem. “Kopumā skatoties, esam secinājuši, ka šosezon mūsu klienti labāk izvēlas citus galamērķus un ļoti maz dodas atpūsties uz Turciju,” piebilda Alksne.

Militārā apvērsuma mēģinājuma laikā, kas sākās piektdienas vēlā vakarā. Turcijā nogalināti 265 cilvēki, no kuriem 161 ir Turcijas prezidentam Redžepam Tajipam Erdoanam lojāls pilsonis, pamatā policisti un civilpersonas. Erdoans puču nodēvējis par nodevību un draudējis, ka tā dalībnieki samaksās augstu cenu. Līdz šim arestētas vairākas augstas militārpersonas un visā valstī atlaisti vairāk nekā 2500 tiesneši. Turcijas valdība informē, ka arestēti gandrīz 3000 karavīru.

Latvijas Ārlietu ministrija joprojām stingri iesaka nopietni izvērtēt nepieciešamību ceļot uz Turciju, kā arī atkārtoti aicina izvairīties no vietām, kurās norisinās sadursmes, kā arī vietām, kurās pulcējas liels cilvēku skaits.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+