Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
19. februāris, 2016
Drukāt

“Latvijas Ceļu būvētājs”: Ceļu sakārtošanas programma netiek pildīta

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Ceļu sakārtošanas programma netiek pildīta, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” teica “Latvijas Ceļu būvētājs” (LCB) valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Viņš skaidroja, ka vairāk nekā 53% Latvijas ceļu ir kritiskā stāvoklī. Pateicoties Eiropas Savienības (ES) finansējumam, ir samazināta ceļu kvalitātes lejupslīde. Ja katru gadu tā samazinājās par 7% – 9% procentiem, tad tagad tie ir 2% gadā.

Bērziņš norādīja, ka pateicoties ES līdzekļiem galvenie valsts ceļi pamazām tiek sakārtoti, taču problēmas ir ar vietējiem un reģionālajiem ceļiem, kur asfalts nav remontēts 40 un pat 50 gadus. Viņaprāt, nav jēgas remontēt galvenos ceļus, nedomājot par vietējiem un reģionālajiem ceļiem. Tie esot atslēgas ceļi, kas savieno apdzīvotās vietas.

LCB vadītājs informēja, ka mums ir iedots ES finansējums, pateicoties solījumiem, ka tiks palielināts Latvijas valsts finansējums, un samazināts ES finansējums. Taču realitāte no solījumiem atpaliek par 179 miljoniem eiro.
Līdz 2019.gadam nauda būs iztērēta un ja mēs nebūsim pildījuši savus solījumus, tad neviens ar mums vairs nerunās. Kādēļ ES jāinvestē mūsu ceļos, ja mēs paši to nedarām, skaidroja Bērziņš.

Viņš arī norādīja, ka, braucot pa sliktiem ceļiem, mēs katru gadu zaudējam ap 880 miljoniem eiro.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+