×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
28. marts, 2017
Drukāt

Latvijas čempionātā maratonā balvu fonds būs 19 000 eiro

"Lattelecom" Rīgas maratona medaļa. Foto - Artūrs Neitāls/LETA"Lattelecom" Rīgas maratona medaļa. Foto - Artūrs Neitāls/LETA

“Lattelecom Rīgas maratona” laikā Latvijas čempionātā dalībniekiem balvās tiks sadalīti 19 000 eiro, preses konferencē atklāja “NECom” valdes priekšsēdētājs un organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

Pirmais Latvijas čempionāts maratonā norisinājās 1927.gada augustā Rīgā, un 2017.gadā “Lattelecom Rīga maratons” iezīmēs 90.gadadienu kopš pirmā medaļu komplekta sadalījuma. Šogad par Latvijas čempiona titulu un līdz šim lielāko balvu fondu čempionāta pastāvēšanas vēsturē Latvijas spēcīgākie maratonisti cīnīsies Rīgas ielās. Kopumā skrējējiem tiks sadalīti 19 000 eiro.

Maratona laikā notiks arī Latvijas Skolu kauss, kurā 2500 bērniem 14.maijā būs iespēja piedalīties Rīgas maratona sešu kilometru distancē vai “Rimi bērnu dienas” Ģimeņu skrējienā 13.maijā par pazeminātu dalības maksu – 1,50 eiro, izcīnot Latvijas skolu kausu un atsaucīgākajiem skolotājiem saņemot naudas prēmijas.

“Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis informēja, ka līdzjutēji varēs sekot līdzi notikumiem kanālā “360tv”, kas pieejams “Lattelecom” televīzijā un mobilajā lietotnē “Shortcut”. Maratonā dienā tiešraide būs nodrošināta septiņu stundu garumā.

Nords informēja, ka maratona programmu atklās “Rimi bērnu diena”, kas notiks 14.maijā Krastmalā. Tajā būs īsie skrējieni, kuros varēs piedalīties bez maksas. Savukārt vakarā notiks Ģimeņu skrējiens 3,6 kilometru garā trasē Rīgas centrā. Ģimeņu skrējienā noteikts limits 10 000 dalībnieki.

Katru gadu maratonam tiek veidots oficiālais krekls. Šogad oficiālo “Lattelecom Rīgas maratona” kreklu ir dizainējis Raimonds Strapāns, kurš ir izveidojis interpretāciju par vienu no mākslinieka spilgtākajām Latvijas 1.brīvvalsts laika atmiņām. Kāds arheologu izraksts ornaments, kas izrakumu vietai par godu nosaukts par Kursas krustu, māksliniekam palicis atmiņā un modernizējot tā formu tas izvietots uz krekla.

Savukārt jaunās medaļas autors ir Visvaldis Asaris, kurš to veidojis, atspoguļojot Rīgas pilsētas ainavu un medaļas puses simboliski iedalot senās un jaunās Rīgas laikos. Visi dalībnieki saņems šādas medaļas. Bērnu dienas, Ģimeņu skrējiena un 6 kilometru distances dalībnieki saņems mazāku medaļu, bet maratona distances dalībnieki – lielākas un smagākas medaļas.

14.maijā kā ierasts būs iespējams piedalīties četrās dažādās distancēs – maratonā (42,195 kilometri), pusmaratonā (21,0975 kilometri), 10 kilometru un 6 kilometru distancēs. Reģistrēties visām distancēm iespējams “Lattelecom Rīgas maatona” mājaslapā. Reģistrācija turpināsies līdz pasākumam, bet tam tuvojoties dalības maksa pieaugs. Patlaban reģistrējušies vairāk nekā 10 500 dalībnieki no 48 pasaules valstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+