Sports
Citi sporta veidi

Latvijas čempiones volejbolā izmēģinās spēkus Eiropas kausos0


RVS komanda – 2019. gada Latvijas čempiones volejbolā.
RVS komanda – 2019. gada Latvijas čempiones volejbolā.
Foto: Rīgas Volejbola skola

“Rīgas Volejbola skolas” (RVS) sieviešu volejbola komanda nākamsezon piedalīsies pēc spēka trešajā Eiropas klubu kausā.

RVS klubs tāpat kā iepriekšējā sezonā spēlēs arī Baltijas līgā, taču starptautiskās pieredzes krāšana šosezon notiks arī Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Izaicinājuma kausā, kas ir trešais pēc spēka klubu kausu hierarhijā Eiropā.

RVS volejbolistēm pamatturnīra pirmajā kārtā jeb sešpadsmitdaļfinālā pretī stāsies Bekeščabas “Roplabda SE” no Ungārijas. Pirmā spēle notiks decembra sākumā. Uzvarētājs tiks noteikts divu maču summā.

Iepriekšējā sezonā Ungārijas klubs startēja CEV Čempionu līgā, kur nepārvarēja otro kārtu, ar 1-3 un 0-3 piekāpjoties Lodzas “Budowlani” komandai no Polijas. Sezonas turpinājumā CEV kausā ungārietes tika līdz pusfinālam, kurā divu spēļu summā ar 0-6 atzina vēlākā kausa ieguvēja Itālijas kluba Busto Arsicio “Yamamay e-work” pārākumu.

Latvijas klubs treniņus uzsācis 5.augustā. Septembra sākumā savā laukumā plānots pārbaudes turnīrs ar Igaunijas kluba “TalTech” un Pērnavas komandas, kā arī kādas Polijas vienības līdzdalību.

“Gribas, lai klasiskajā volejbolā mēs labi spēlētu ne tikai Baltijas, bet arī Eiropas sacensībās. Spēlētājas ir jaunas, laukumā cīnās azartiski un grib uzvarēt,” saka RVS komandas galvenais treneris Andrejs Odinokovs.

Lielākās pārmaiņas komandā skārušas trešās zonas spēlētājas. Studēt uz ASV devusies Irbe Andike Lazda, bet viņas vietā komandā iesaistīta Terēze Hrapāne, kura iepriekšējo sezonu aizvadīja Francijas pēc spēka otrajā spēcīgākajā līgā. Viņa spēlēšanu apvienos ar studijām Rīgā.

2018./2019.gada sezonā RVS izcīnīja trešo vietu Baltijas līgā, kā arī kļuva par Latvijas čempionēm.

Iepriekšējā reize, kad kāda Latvijas komanda volejbolā piedalījās kādā no Eiropas kausu izcīņām, bija 2014./2015.gada sezona, kad CEV Izaicinājuma kausa kvalifikācijas otrajā kārtā “Biolars”/Jelgava divu spēļu summā ar 0-6 piekāpās Ņižņijnovgorodas “Guberņija” klubam.

LA.lv