Latvijas čempionu pārstāvji basketbola laukumā 0

Londonas olimpādes basketbola turnīram pa vienam spēlētājam deleģējušas Latvijas čempionvienības “VEF Rīga” un SK “Cēsis”.

Notriektā tautumeita 6

LBL čempionus “VEF Rīga” olimpiādē pārstāv Antans Kavaļausks, kurš vefiņa melno kreklu vilks arī nākamajā sezonā. Pašlaik Antanam ir iespēja izbaudīt dzīves sniegto brīnumainu pārvērtību iespēju – gada laikā no Itālijas otrās līgas caur Rīgu līdz Lietuvas izlasei. Kavaļausks ielēca lietuviešu komandas pēdējā vagonā, Londonas braucēju sarakstā iekļūstot savainotā Roberta Javtoka vietā. Pirmajā Lietuvas izlases spēlē pret Argentīnas torņiem (79:102) Kemzūra savu debitantu laukumā nesūtīja, taču otrajā mačā pret Nigēriju (72:53) iespēju deva gan. Pēc pirmajiem bikluma mirkļiem Kavaļausks savas 12 minūtes nospēlēja droši – seši punkti (no spēles 4/2, no soda līnijas 3/2) un četras atlēkušas bumbas. Lietuvas izlasei tā bija pirmā uzvara olimpiskajā turnīrā, turklāt ļoti iespējams, ka spēle pret nigēriešiem bija svarīgākā cīņā par vietu ceturtdaļfinālā. Fiziski spēcīgajiem āfrikāņiem mūsu dienvidu kaimiņi pirms nepilna mēneša zaudēja olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Venecuēlā, taču šoreiz atrada gan spēka, gan meistarības resursus pretējam iznākumam.

Dāmu turnīrā SK “Cēsis” pārstāv LSBL čempionāta fināla vērtīgākā spēlētāja Kimberlija Batlere. Lielbritānijas izlases sastāvā Kimai gan nav vieta sākuma sastāvā, tomēr viņa iekļaujas spēlētāju rotācijā – pret Austrāliju (58:74) 20 minūtēs trīs punkti (5/1, 2/1), pret Kanādu (65:73) 15 minūtēs četri punkti. TV ekrānos redzētais kopā ar statistiku liecina, ka olimpiskajā līmenī Batlerei zem groziem klājas daudz grūtāk kā Latvijā – abās spēlēs tikai pa vienai atlēkušajai bumbai. Bet visai Lielbritānijas izlasei zaudējums kanādietēm, visdrīzāk, liegs iespēju iekļūt ceturtdaļfinālā.