×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. marts, 2016
Drukāt

Latvijas cietumos ap simts islāmticīgo, atklāj Zufars Zainullins (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas tatāru-baškīru kultūras biedrības "Čišma" priekšsēdētājs Zafars Zainullins atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc bēgļu uzņemšanas darba grupas, kurai jāizstrādā Latvijas apstākļiem piemērota sistēma 250 patvēruma meklētāju uzņemšanai, sēdes.

Pēc Latvijas islāma kultūras centra dibinātāja Zufara Zainullina aplēsēm ieslodzījuma vietās Latvijā varētu būt ne vairāk kā simts musulmaņu.

Intervijā “LA” viņš uzsver, ka darbu ar musulmaņiem ieslodzījuma vietās ilggadīgi strādājot pašreizējais Latvijas Islāma kultūras centra vadītājs Hamza Jānis Luciņš, kurš esot devies uz cietumiem un ar ieslodzītajiem runājis par islāmu un apgādājis ar Korāna eksemplāriem. Ieslodzītos cietumos apmeklējis arī imāms.

Esot bijušas sūdzības no islāmticīgajiem ieslodzītajiem, ka cietumos nav pieejams halal ēdiens. “Tomēr Korānā ir teikts: ja musulmanis atrodas situācijā, kur viņam ir apdraudēta dzīvība, viņš var uzturā lietot jebkuru ēdienu,” skaidro Zainullins.

Zainullins ir pārliecināts, ka Latvijas varas iestādes drīzumā atrisināšot jautājumu par halal ēdiena pieejamību ieslodzījuma vietās.

“Ieslodzītie vērsās pie manis, jautājot, kādēļ viņiem neizsniedz lūgšanām paklājiņu, uz ko atbildēju, ka slikti uzvedaties cietumā, tādēļ arī paklājiņa nav.” norāda Zainullins.

Viņš skaidro, ka paklājiņi nepieciešami tāpēc, ka cietumos neesot tīru vietu lūgšanu veikšanai, un pat mājās musulmaņi lūgšanas, veicot uz paklājiņiem.

Visu interviju ar Zufaru Zainullinu lasiet 31.marta “Latvijas Avīzē” un E- Izdevumā

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Daudziem, kuri Latvijā pieprasa,lai cietumā būtu halal uzturs un paklājiņi, islama valstīs labākajā gadījumā amputētu roku vai kāju. Iespējams, kādam tiktu arī karātavas vai nomētāšana ar akmeņiem.

  2. Minaretu celtnieciiba cietumos gan buutu apsprieshanas veerta ideja – tos tak vareetu izmantot arii kaa sargtornjus.], vai ne.

  3. Nu ja, cietumos drīz vajadzēs atklāt mošejas, it kā noziedznieki atšķirtos pēc ticības.Kāpēc tad viņi neievēroja likumus un tika sodīti, vai tad arī viņu Dievs nemāca, ka nebūs zagt, vai arī nogalināt.

  4. Ko tad vini iedomajaas? Cietums nav majas. Interesanti kapec vini ir apcirtinati? vai vini zog??

  5. Un halal ediens bus jaapmaksa mums par saviem nodokliem.Es gribu lai man uz galda bulu augli un gala ik dienu. Ludzu gadal par mani. Pirms es esmu noziedzies .

Draugiem Facebook Twitter Google+