Sports
Citi sporta veidi

Latvijas daiļslidotāja Arina Somova 17. vietā junioru “Grand Prix” posmā0

Ekrānuzņēmums no Youtube.com

Latvijas jaunā daiļslidotāja Arina Somova piektdien Kauņā ieņēma 17.vietu junioru “Grand Prix” posmā.

Vien 15 gadus vecā Somova pēc īsās programmas, kas tika aizvadīta ceturtdien, bija 18.pozīcijā, nopelnot 38,93 punktus. Savukārt piektdien izvēles slidojumā viņa tika pie 74,68 punktiem, kas bija 17.labākais rezultāts.

Summā Somova ar 113,61 punktu arī ieņēma 17.pozīciju.

Juniorēm sacensībās startēja 33 dalībnieces.

Par uzvarētāju kļuva Aleksandra Trusova no Krievijas, kura nopelnīja 221,44 punktus. Šis rezultāts šobrīd skaitās pasaules labākais sasniegums, jo kā jau ziņots, tad Starptautiskā Slidošanas savienība (ISU) vasarā nolēma no šīs sezonas mainīt sportistu snieguma vērtēšanas sistēmu, līdz ar to līdzšinējie pasaules labākie sasniegumi vairs nav spēkā, paliekot vien sporta veida vēsturē.

ISU norādīja, ka turpmāk sportistu sniegums tiks vērtēts skalā no -5 līdz +5 punktiem, nevis no -3 līdz +3 kā bija līdz šim.

Daiļslidošanā netiek fiksēti pasaules rekordi, bet gan statistiski augstākā punktu summa.

Junioru “Grand Prix” posms Kauņā noslēgsies sestdien, kad izvēles programu aizvadīs puiši, dalībnieku vidū esot arī Latvijas pārstāvim Kimam Georgam Pavlovam. Viņš pēc īsās programmas ar 44,43 punktiem ir 18.vietā, bet līderis ar 70,35 punktiem ir Kirils Jakovļevs no Krievijas.

Puišiem startē 21 jaunais daiļslidotājs.

Kauņā risinās šīs sezonas trešais junioru “Grand Prix” posms. Kopumā plānoti septiņi etapi, savukārt finālsacensības decembra sākumā notiks Kanādā.

LA.lv