Mobilā versija
-1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
16. februāris, 2016
Drukāt

Latvijas daiļslidotāja uzstājusies svinībās par godu Ziemeļkorejas līderim (3)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Vairākkārtējā Latvijas čempione daiļslidošanā Alīna Fjodorova uzstājusies svinībās par godu Ziemeļkorejas bijušajam līderim Kimam Čeniram, otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Kā vēsta ziņu aģentūra “Reuters”, Latvijas pārstāve kopā ar sportistiem no Ziemeļkorejas, Krievijas, Baltkrievijas un Kanādas piedalījusies starptautiskā daiļslidošanas festivālā. Tas Phenjanā sarīkots, lai godinātu mirušā Čenira dzimšanas dienu, kas oficiāli nosaukta par Mirdzošās zvaigznes dienu.

Latvijas Slidošanas asociācijā raidījums noskaidroja, ka festivālā piedalījusies daiļslidotāja Fjodorova. Uz Ziemeļkoreju viņa esot devusies privāti, un sportistes piedalīšanās totalitārās valsts bijušā līdera godināšanas svinībās nav saistīta ar asociāciju.

Tikmēr Latvijas Ārlietu ministrijā (ĀM) daiļslidotājas dalību festivālā par godu Čeniram salīdzina ar medaļu, kurai ir divas puses. ĀM preses sekretārs Raimonds Jansons skaidro, ka Latvija asi nosoda Ziemeļkorejas diktatoriskā režīma cilvēktiesību pārkāpumus un veiktos kodolizmēģinājumus, bet vienlaikus neierobežo savu pilsoņu tiesības brīvi ceļot.

“Uzskatām, ka tas ir katras personas individuālās izvēles un zināmā mērā arī personiskās attieksmes jautājums un arī principu jautājums, cik komfortabli jūtas cilvēks, stājoties, šajā gadījumā var teikt, jelkādās līgumtiesiskajās attiecībās ar režīmu, kuru nosoda pasaule – neatkarīgi, vai šīs attiecības būtu sadarbība zinātnē, sportā, mūzikā vai jebkādā citā jomā,” komentēja Jansons.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. kapeic ASV pilsoņiem ir liegts apmeklēt *jasaņem atļauja no valsts departamenta) ,bet Latvijas var Ziemeļkoreju ,Donbasa .Luganskas ,Krimas ps.,Sīrija, Iraka

  2. Vizīte pie diktatora nav katra privātā lieta – tas būtu jāsaprot arī Latvijas ārlietu ministrijai!!! Tur Rinkēvičam ar to saprašanu tā pavājāk…Nu nav Dievs devi ne miesas prātu un izrādās arī gara prātu…

  3. Pretīgi, ka Latvijā ir tādas “sportistes”!

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+