Publicitātes foto

Latvijas Dakteru klaunus atzinīgi novērtē starptautiskajās Bērnu Uzvarētāju spēlēs Maskavā 0

Piecu Latvijas Dakteru Klaunu grupa pirmo reizi bijusi labs atbalsts bērnu komandai no Latvijas un vēl 13 dažādu valstu bērniem labdarības fonda “Uzdāvini dzīvību” organizētajās starptautiskajās Bērnu Uzvarētāju spēlēs Maskavā – unikālās sporta sacensībās bērniem, kuri pārcietuši onkoloģiskas saslimšanas, portālam “LA.lv” pastāstīja biedrības “Dr. Klauns”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas
Publicitātes foto

“Šis vērienīgais un sirsnīgais pasākums ir daudz vairāk nekā sacensības. Tie ir īsti svētki tiem bērniem, kuri jau ir izcīnījuši vissvarīgāko uzvaru savā dzīvē – uzvaru pār slimību. Pa šiem gadiem ir pierādījies, ka sports bērniem var atgriezt dzīves pilnības sajūtu, azartu un sacensību garu, piešķirt spēku un drosmi, kas ir tik nepieciešamas pēc ilgstošās slimības. Lai arī Bērnu Uzvarētāju spēlēs tiek izcīnītas īstas medaļas, zaudētāju te nav, jo katrs spēļu dalībnieks ir uzvarētājs! Spēļu dalībniekus, kuri runā dažādās valodās un ir audzināti dažādās kultūrās vieno gara spēks un uzvarētāju gars. Katrs no viņiem savas slimības laikā ir drosmīgi cīnijies. Ar katru savas dzīves dienu, ar katru jaunu uzvaru sportā, un ne tikai, viņi pierāda, ka vēzis ir nevis spriedums, bet izaicinājums,” stāsta biedrības “Dr. Klauns” vadītāja Marianna Milovska.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pasākuma atklāšanā un noslēgumā, atsevišķās sacensībās Bērnu Uzvarētāju spēles ar savu klātbūtni un līdzdalību atbalstīja arī Krievijas sabiedrībā labi pazīstami aktieri, dziedātāji un sportisti – olimpiskie un paraolimpiskie uzvarētāji.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas sociālā darbiniece Baiba Zariņa jau piekto gadu organizēja Latvijas bērnu dalību Uzvarētāju spēlēs, savukārt Latvijas Dakteri Klauni piedalījās pirmo reizi, un paši atzīst, ka gūtais enerģijas lādiņš tiešajā darbā slimnīcās Latvijā pietiks vēl ilgam laikam. Tāpat gūtās emocijas, iepazītie cilvēki un mūsējo paveiktajam veltītie labie vārdi, Latvijas Dakteriem Klauniem vēl ilgi paliks atmiņā.

“Bērnu Uzvarētāju spēles mums bija piesātinātas darba dienas ar iepazīšanās vakaru bērniem un turpmāko kopā būšanu ar viņiem sacensību norises vietā Maskavas CSKA arēnā. Mūsu galvenais uzdevums bija darboties ar tiem, kuri tobrīd nesportoja, atbalsīt uzvarētājus ar aplausiem, strādājām pa visu arēnu brīvā režīmā. Bērni bija ļoti atsaucīgi. Daļa no viņiem ir izārstējušies un tagad aktīvi, bet, protams, starp viņiem arī tādi, kuriem veltījām īpašāku uzmanību, bērni, kuriem slimība atstājusi sekas – viņi ir ratiņkrēslos, ar kruķiem. Protams, ka lielajā arēnā darbojāmies ne tikai ar Latvijas komandu, bet jebkuru satikto bērnu. Līdz ar to mums bija arī pašiem jauna pieredze. Satikām tik daudz ļoti atsaucīgus un enerģiskus bērnus, kuri uzreiz mums burtiski pielipa, samīļoja, ar mums fotografējās, gribēja iepazīties. Jokojām, ka viņiem bija lielāka interese nofotografēties kopā ar Dakteriem Klauniem nekā ar lielajām Krievijas zvaigznēm,” pasākumā piedzīvotajā dalās Anete Baškevica.

“Latvijas Dakteriem Klauniem šī bija lieliska iespēja, lai pārbaudītu savus spēkus un prasmes darbā ar tik daudz bērniem. Ikdienā ieejot slimnīcas palātā, mani sagaida tikai daži bērni, un arī gaiteņos salīdzinoši nav liels cilvēku skaits. Savukārt CSK arēnā, Maskavā mūs sagaidīja turpat tūkstoš cilvēku pūlis. Bērni, kuri ir cīnījušies un vēl aizvien cīnās par palikšanu šajā pasaulē, ir neaprakstāmi. Tik daudz smaidīgu, mirdzošu un drosmīgu acu ir grūti sastapt vienuviet. Tāpat grūti aptvert, cik daudz nozīmē katrs mazais nieks vai smaids ko ikdienā varam dot, jo ejot garām cilvēkiem klauna tērpā, viņi kļūst atvērtāki, atbrīvotāki un mierīgāki. Šis brauciens bija lieliska iespēja, lai mēs gūtu ieskatu citā kultūrā, mentalitātē. Ne vecākiem, ne bērniem neuztrauca, piemēram, cik liels ir mūsu vārdu krājums svešvalodās, vai cik pareizi runājam – galvenais, ka viņi vēlējās komunicēt un spēlēties, vienkārši pavadīt laiku kopā. Bija ļoti patīkami iepazīties un strādāt  ar Krievijas Dakteriem Klauniem. Ceram, ka mums izdosies izveidot ļoti labu savstarpējo sadarbību, jo viņi visi ir ļoti talantīgi cilvēki, un pavadot pāris dienas kopdarbā, bija daudz novērojumu un arī sarunu par to, kā viņi redz mūsu darbu un kā mēs viņējo, ko mēs viens no otra varam mācīties,” novērojusi Ance Tīmane.

Reklāma
Reklāma

Maskavā, sporta kompleksā CSKA norisinājās V starptautiskās Bērnu Uzvarētāju spēles, ko kopš 2010. gada rīko labdarības fonds “Подари жизнь” (Uzdāvini dzīvību). Šogad spēlēs piedalījās ap 450 bērnu vecumā no septiņiem līdz 16 gadiem. Kopā tās bija 28 komandas no 14 valstīm – Armēnijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Ungārijas, Vācijas, Indijas, Kazahstānas, Latvijas, Moldovas, Krievijas, Ukrainas, Horvātijas, Turcijas un Serbijas. Bērnu slimnīcas fonda atsbalstītā Latvijas komanda piedalās spēlēs jau piecus gadus un ik gadu ved uz mājām izcīnītās medaļas.

Dakteru Klaunu projektu īsteno biedrība Dr.Klauns sadarbībā ar Bērnu slimnīcu un ar Izraēlas vēstniecības, Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma Food Union un P.Avena labdarības fonda Paaudze atbalstu. Šobrīd Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā darbojas 13 dakteri klauni.

“Dr. Klauns” ir klaunu terapijas programma, kuras analogi eksistē vairāk nekā 30 pasaules valstīs, pirmo reizi sāka praktizēt 1986.gadā ASV, – Eiropā no 1993.gada.
Dakteris Klauns ir īpaši sagatavots profesionālis. Viņa darba arsenālā ir gan aktierdarba iemaņas, spēja kontaktēties ar bērniem, prasme smīdināt un rādīt trikus, gan īpaša psiholoģiskā sagatavotība, gan zināšanas par ārstniecības un aprūpes procesu, medicīniskām procedūrām, kā arī spēja improvizēt un elastīgi reaģēt netipiskās situācijās.

Dakteru Klaunu terapiju pielieto bērniem, kam nepieciešama ilgstoša ārstēšana un tie pārdzīvo psiholoģisku diskomfortu, kas nereti saglabājas pat pēc ārstēšanas beigām. Spēle, komunikācija, smiekli atgriež bērnu viņa ierastajā pasaulē pat slimnīcas apstākļos. Darbības mērķis ir palīdzēt bērniem aizmirst un pārvarēt bailes, sāpes, dažādas negatīvas emocijas, kas nereti ir ārstniecības procesā, veicot dažādas manipulācijas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.