Ekonomika
Bizness

Latvijas degvīns “Amber Gold” iegūst prestižu balvu Vācijā 16

Publicitātes foto

AS “Latvijas balzams” ražotais degvīns “Amber Gold™ Vodka” par godu tā unikālajam iepakojumam šogad ieguvis jau otro dizaina balvu. Nupat Vācijā saņemta prestižā “Red Dot 2017” balva, kas piešķirta nominācijā “Komunikācijas dizains”.  Iepakojuma ideja, kuras autors ir Ēriks Šulcs no dizaina aģentūras “BrandBox”, tapis, iedvesmojoties no Baltijas jūras un dzintara.

Kā norāda uzņēmmā, “Red Dot” balva ir viena no starptautiski pazīstamākajiem un prestižākajiem dizaina apbalvojumiem, kuru organizē Vācijas Ziemeļreinas–Vestfālenes Dizaina centrs. Šogad organizatori bnominācijā “Komunikācijas dizains” saņēma vairāk nekā 8000 pieteikumus no 50 pasaules valstīm. Visus darbus vairāku dienu garumā vērtēja 24 neatkarīgi nozares profesionāļi no visas pasaules.

”Produktu “pērkam arī ar acīm”, tādēļ ir patiess gandarījums, ka Latvijā ražots dzēriens ir ieguvis šo augsto dizaina nozares novērtējumu. Katra šāda starptautiska balva veicina arī Latvijas atpazīstamību un paver jaunus eksporta tirgus ražotājiem. “Amber Gold” ir viens no lielākajiem inovatīvajiem jauno produktu projektiem, tāpēc prieks, ka tā dizains, kuru radījusi lieliskā BrandBox komanda, ir starptautiski novērtēts”, atzina “Amber Beverage Group” un “Latvijas balzams” komunikācijas vadītāja Dana Hasana.

“Amber Gold” ir premiālas kvalitātes degvīns, kuru ražošanas procesā filtrē caur trim dažādiem filtriem – vispirms caur dzintara pavedienu filtru, pēc tam caur dzintara un sudraba mikrogranulām, bet noslēgumā caur zelta diegu filtru. Tas piešķir degvīnam izteikti maigu garšu.

Degvīnam “Amber Gold” izmantotas 0,5, 0,7 un 1 l vienota dizaina stikla pudeles. To virsmai ir viļņveida faktūra, līdzīgi kā dzintaram. Etiķešu formas ir neregulāras, bet krāsas ieturētas dzintara toņos. Sērijas pudelēm izmantoti vienota dizaina metāla korķi etiķešu pamatkrāsā.

Šī jau ir otrā šogad iegūtā starptautiskā dizaina balva, maijā degvīns saņēmis “Iepakojuma ekselences” balvu. Degvīns ir pieejams Baltijas tirgū, kā arī tas tiek arī eksportēts uz citu valstu tirgiem.

LA.lv