×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. jūlijs, 2012
Drukāt

Latvijas delegācijā startam Londonas olimpiskajās spēlēs iekļauj 46 sportistus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Latvijas delegācijā startam Londonas olimpiskajās spēlēs iekļāva 46 sportistus, pirmdien informēja Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK).

Latvijas sportisti Londonā būs pārstāvēti 12 sporta veidos un startēs 30 disciplīnās – vieglatlētikā, peldēšanā, modernajā pieccīņā, smaiļošanā un kanoe airēšanā, brīvajā cīņā, džudo, riteņbraukšanā šosejā, BMX riteņbraukšanā, vingrošanā, galda tenisā, šaušanā, svarcelšanā un pludmales volejbolā.

Latvijas delegācijā iekļauts arī 61 cilvēku liels apkalpojošais personāls – treneri, mediķi, tehniskie darbinieki un delegācijas vadība. Olimpisko spēļu rīkotāji apmeklēt spēles uzaicinājuši arī valsts augstākās amatpersonas – prezidentu Andri Bērziņu un premjerministru Valdi Dombrovski, kā arī par sporta nozari atbildošo izglītības un zinātnes ministru Robertu Ķīli. Tāpat lūgto viesu vidū ir LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un LOK ģenerālsekretārs Einārs Fogelis.

Vrubļevskis uzrunā žurnālistiem bija gandarīts, ka sarukuša finansējuma apstākļos sportistu sasniegumi kvalifikācijas ciklā nav samazinājušies un Latviju Londonā pārstāvēs kupls atlētu pulks. LOK par savu uzdevumu uzskata palīdzību sportistiem piepildīt sapni startēt olimpiskajās spēlēs.

Olimpiskajās spēlēs Londonā Latvija debitēs galda tenisā, pateicoties Matīsa Burģa panākumiem, savukārt šāvēju Afanasiju Kuzminu gaida karjerā jau devītās olimpiskās spēles. Izredzes uzvarēt otrajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas būs BMX riteņbraucējam Mārim Štrombergam, kurš pirms četriem gadiem palika nepārspēts Pekinā. Startam Londonā bija kvalificējusies arī Jeļena Prokopčuka maratonā, taču sportiste nolēma iespēju neizmantot, tādēļ garākajā klasiskajā distancē skries Dace Lina. Prokopčuka bija plānojusi Londonā skriet 10 000 metru, taču nespēja izpildīt kvalifikācijas normatīvu sev netipiskajā distancē. Latvijas delegācijā iekļauts arī Ronalds Arājs, kurš Eiropas čempionātā vieglatlētikā guva Ahilleja cīpslas savainojumu.

Londonas olimpiskās spēles risināsies no 27. jūlija līdz 12. augustam, un to norisi atspoguļos vairāk nekā 20 Latvijas žurnālistu. Latvijas delegācijas vadītājs Londonā būs Žoržs Tikmers.

Latvijas delegācijā 28 sportistiem būs karjerā pirmās olimpiskās spēles, taču arī viņu vidū ir talantīgi sportisti, kas varēs cīnīties par augstām vietām, žurnālistiem teica Tikmers. Viņš trešdien dosies uz Londonu, lai veiktu nepieciešamās formalitātes Latvijas delegācijas reģistrēšanai. Izvērtējot gaidāmos rezultātus, Tikmers atzina, ka viss ir sportistu un viņu treneru rokās un tikai visu kopīgā darbā iespējams sasniegt augstus rezultātus. Pašlaik nekādu problēmu Latvijas delegācijai saistībā ar olimpisko spēļu organizatorisko pusi nav, piebilda Tikmers.

Karognesēju olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai paredzēts nosaukt 17.jūlijā, kad Rīgā iecerēts olimpiešu pasākums, kurā demonstrēs arī sportistu parādes formas. Dienu vēlāk Londonas olimpiskajā ciematā ieradīsies pirmie Latvijas pārstāvji – galvenokārt mediķi, taču, iespējams, arī vairāki sportisti. Olimpiskajās spēlēs Latvijas sportistiem, viņu treneriem un tehniskajam personālam palīdzēs seši brīvprātīgie, no kuriem trīs brīvi runā latviski.

Londonā olimpiskajās spēlēs nav plānots izveidot Latvijas namu, taču informatīva sadarbība paredzēta ar vietējās latviešu kopienas uzturēto “Daugavas vanagu” namu. Olimpisko spēļu laikā “Daugavas vanagu” namā paredzēti dažādi pasākumi, kur iespēju robežās piedalīsies arī Latvijas delegācijas pārstāvji, pastāstīja Fogelis.

Pirms četriem gadiem Pekinā Latviju pārstāvēja 49 sportisti, un kuplākas delegācijas rindas veicināja sieviešu basketbola valstsvienības kvalificēšanās olimpiskajam startam. Londonā Latvija sporta spēļu veidos būs pārstāvēta tikai pludmales volejbolā.

 

LOK apstiprinātie sportisti startam 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs:

Vieglatlētika

Vadims Vasiļevskis, Zigismunds Sirmais, Ainārs Kovals, Madara Palameika, Sinta Ozoliņa-Kovala, Līna Mūze (visi šķēpa mešana)

Edgars Eriņš, Aiga Grabuste, Laura Ikauniece (visi daudzcīņa)

Lauma Grīva, Ineta Radeviča (abas tāllēkšana)

Māris Urtāns (lodes grūšana)

Agnese Pastare (20 kilometru soļošana)

Igors Sokolovs (vesera mešana)

Poļina Jeļizarova (3000 metru kavēkļu skrējiens)

Dmitrijs Jurkevičs (1500 metru skrējiens)

Igors Kazakevičs (50 kilometru soļošana)

Arnis Rumbenieks (20 kilometru soļošana)

Valērijs Žolnerovičs (maratons)

Mareks Ārents (kārtslēkšana)

Jānis Leitis (400 metru skrējiens)

Dace Lina (maratons)

Ronalds Arājs (100 metru skrējiens)

Peldēšana

Uvis Kalniņš (100 metru brīvā stila distance)

Gabriela Ņikitina (50 metru brīvā stila distance)

Modernā pieccīņa

Jeļena Rubļevska

Deniss Čerkovskis

Smaiļošana un kanoe airēšana

Krists Straume/Aleksandrs Rumjancevs (smailīšu divnieks (K-2), 200 metru distance)

Brīvā cīņa

Armands Zvirbulis (līdz 84 kg)

Anastasija Grigorjeva (līdz 63 kg)

Džudo

Konstantīns Ovčiņņikovs (līdz 81 kg)

Jevgēņijs Borodavko (līdz 100 kg)

Riteņbraukšana šosejā

Aleksejs Saramotins (rezervists Gatis Smukulis)

BMX riteņbraukšana

Māris Štrombergs

Edžus Treimanis

Rihards Veide

Sandra Aleksejeva

Vingrošana

Dmitrijs Trefilovs (daudzcīņa)

Galda teniss

Matīss Burģis

Šaušana

Afanasijs Kuzmins (ātršaušana ar pistoli 25 metru distancē)

Svarcelšana

Artūrs Plēsnieks (līdz 105 kg)

Pludmales volejbols

Aleksandrs Samoilovs/Ruslans Sorokins

Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+