×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
3. aprīlis, 2018
Drukāt

Latvijas deputātam Krievijas pensija (49)

Foto: LETAFoto: LETA

Attēlā Saeimas deputāts Jānis Ādamsons.

Saeimas deputāts Jānis Ādamsons (“Saskaņa”) paralēli deputāta algai aizvadītā gada laikā saņēmis arī vairāk kā 8000 eiro pensiju no Krievijas Federācijas.

Ādamsona valsts amatpersonas deklarācija par 2017. gadu liecina, ka par darbu Saeimā viņš saņēmis 37 785,74 eiro. Papildus tam viņš saņēmis arī 712,30 eiro pabalstu no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un 8232 eiro (686 eiro mēnesī) pensiju no Krievijas. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) publiskojamo datu bāze pieejamā informācija liecina, ka identiska apmēra pensiju viņš no Krievijas saņēmis arī 2016. un 2015. gadā.

Kā telefonsarunā paskaidroja Ādamsons – šo pensiju viņam maksā Krievijas Aizsardzības ministrija kā bijušajam PSRS robežsardzes virsniekam. Jautāts vai valsts amatpersonai pienāktos saņemt citas valsts pensiju, deputāts atgādināja, ka bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga savu pilnvaru laikā paralēli prezidentes algai saņēmusi arī Kanādas pensiju, savukārt kādreizējais Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Kažociņš – Lielbritānijas pensiju.

“Ja reiz vienlīdzība, tad vienlīdzīgi jāizturas pret visām valstīm,” uzsvēra Ādamsons. Uz aizrādījumu, ka Kanāda un Lielbritānija ir mūsu valsts stratēģiskie partneri, savukārt ar Krieviju attiecības ir sarežģītas, deputāts attrauca: “Runāt jau var visādi”.

Par viņa deklarācijā minēto 712 eiro pabalstu gan deputāts pats bija izbrīnījies un nevarēja paskaidrot, kad un kādēļ tādu saņēmis.

Ādamsona deklarācijā par 2017. gadu arī norādīts, ka bez Saeimas deputāta amata viņš ir arī biedrības “Gods. Taisnīgums. Likumība” valdes priekšsēdētājs. Ādamsona īpašumā ir 14 gadus vecs vieglais auto “Volvo S60”, viņam nepieder nekādi nekustamie īpašumi. Tāpat nav ne vērtspapīru, ne naudas uzkrājumu, kuri pārsniegtu 20 minimālās mēnešalgas.

Pievienot komentāru

Komentāri (49)

 1. Cilvēks šādā situācijā nevaj būt lojāls neatkarīgai, latviskai Latvijai. Tā nebūtu pieļaujama.

 2. Gribētos, lai Ādamsons, ka bijušais Valsts Robežsardzes priekšnieks iestātos par neatkarīgās atjaunotās Latvijas robežsargu cilvēka cienīgām vecuma pensijām. 404 eiro, tas ir izsmiekls, kas pazemo cilvēkus, kas drosmīgi iestājās Atjaunotās Latvijas Aizsardzības spēkos un nebaidījās iestāties Latvijas robežas sardzē. Es Ādamsonu cienu daudz vairāk, nekā tos, kas liekuļoja Latvijas atmodas laikos, tēloja varoņus ,,varoņus”, bet bija kalpojuši PSRS čekai, bet tagad baidās atvērt čekas maisus, baidās skatīties patiesībai acīs. Tādi cilvēki Latvijai ir daudz bīstamāki.

 3. Valentīna Saleniece Atbildēt

  Man pārsteigums,ka Ādamsona kungs esot deputāts, ir saņēmis vēl pabalstu 712 eiro apmērā.Cik es zinu sociālās nodaļas darbinieki stipri “vētī”visus tur iesniegtos dokumentus.Lasīju tādus papīrus,kur bija rakstīts,ka nelielu pabalstu var saņemt tie cilvēki,kam ir līdz 400 eiro ieņēmumi,jo viņi skaitās maznodrošinātie.
  Nu ko,bagātie arī raud!

  • Lai visiem būtu skaidrs – tad tas slimības pabalsts gada garumā. Par to jau nu LA varēja pateikt. Deklarācijā tas bija skaidri norādīts.

 4. Aleksandra Kutuzova Atbildēt

  Kartigs vecis sen jau butu atteicies no varen lielas “draugu” pensijas, tomer roka necelas. Laikam jau tapec tada klejosanas vesture pa dazadam partijam. Diezgan nozelojami. Nemaz nebrinitos, ka sanem vel kadas naudinas no tas pasas puses un “godigi” atstrada, jaucot gaisu.

 5. Ja Ādamsons būtu īsts vīrs, viņš to pensiju ziedotu sieviešu centram “Marta”. Viņam pilnīgi pietiktu ar deputāta algu.

 6. kad izlasīju virsrakstu, bet vēl neizlasīju tekstu, uzreiz padomāju – a kāpēc Vaira drīkstēja saņemt Kanādas pensiju? Un tas ir galīgi vienalga, kāda valsts maksā, kur nopelnīts tur maksā. Jūs paši visi arī neatteiktos ne no kā , ko jums maksātu. Pietika izlasīt pāris autorus, nemaz nelasīšu , ko jūs tur skaudīgi rakstāt. Skaudīgā tautele.

 7. Kādu vārdu gribēju aizlikt par Ādamsona kungu.Bet manu komentāru aizsūtīja uz miskasti. Kāpēc? Vai tas ir kampaņas sākums pret Ādamsonu.

 8. Ādamsons ne par vienu Latvijā nevienam nestučija,nevienu nesūtija uz balto lāču dzimteni.Pats darbojās ļoti tālu no Latvijas.Bet kad Padomija sakrita čupā viņš tomēr atgriezās savā dzimtenē.Tā viņam tomēr bija visdārgākā.Es uzskatu,ka viņš ir godavirs ar savu stāju un uzskatiem un tie nav vērsti pret Latviju,bet tieši otrādi.Viņš ir par mūsu Dzimtenes izaugsmi.

 9. Palasīju komentārus un sajutos gluži kā padomijā ap 1937. gadu. Mani jobnutie tautieši atmasko tautas ienaidnieku – Saeimas deputātu Jāni Ādamsonu! Un mazpisāna kūpošā čupa bonusā …

 10. Super!!! un šitādi cilvēciņi Latvijā pieņem likumus!!!! Saskaņa laikam pilna no šādiem eks čekistiem, par kuriem viņu pašu uzņemtajās filmās mēdz teikt – bijušo nemēdz būt.

 11. Saņemt tās valsts militāro pensiju – kura, maigi sakot, bāžas pa visu varīti neatkarīgas valsts lietās – ir vienkārši …… Kā šādi nelojāli valstij var kļūt par deputātu un pieņemt likumus. Kā vārdā un labā viņš tad strādā. Ja nekļūdos, robežsargos ņēma tikai varonīgos čekistus, kuri pierādīja un apliecināja savu uzticību čekai. Drīzāk tā nav pensija, bet aiz pensijas apslēpta alga par putlera interešu īstenošanu.

 12. Ādamsonam sajukušas prioritātes. Runāt par vienlīdzību, salīdzinot agresoru un okupantu ar civilizētu valsti. Onka parāda, ka nav izpratnes par ētiku, īpaši, ja viņš tagad skaitās Saeimas deputāts. Interesanti, kuras valsts intereses viņš aizstāv vairāk? Tās, kura maksā algu, vai tās, kura maksā pensija. Un – bijušo čekistu nemēdz būt. Igaunijā jau konstatēts, ka kremļa čekas puiši meklē bijušās okupētajās valstīs savus izkalpiņus darba turpināšanai. Kazi – te jau viens baigi augsti uzrāpies.

 13. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 14. Ko labu dod Latvijai sis tips budams Latvijas Saeimas deputats?Par ko vinam maksa?

  • džeks no Kurzemes Atbildēt

   Saskaņas deputāts. Grauj patriotisko speķu koalīciju. Savulaik sekmīgi grāvis Latvijas premjeru amata krēslā, tiesa, kā rādās, bez pamata. Droši vien par šādiem nopelniem arī kļuvis par Latvijai naidīgo spēku pārstāvi Valsts Saeimā.

 15. KĀ CITĀDĀK, JA ĀDAMSONS IR BEIDZIS KARASKOLU UN TICIS NOZĪMĒTS DARBĀ KRIEVIJĀ? SKUMJI TAS, KA MŪSU VALSTS SAEIMAS UN VALDĪBAS IZSVĪTRO NO CILVĒKU DZĪVES DARBA GADUS LPSR LAIKĀ, KAS NAV PIEDODAMI! TAD AR BULDOZERU VAJADZĒJA NOLĪDZINĀT VISU, KAS BIJA SAISTĪTS AR LPSR!, BET VISU PRIHVATIZĒJA UN VEIKLI ĻAUTIŅI IEDZĪVOJĀS UZ TĀ LAIKA SABIEDRĪBAS RADĪTĀM VĒRTĪBĀM! LŪK KUR BŪTU JĀSODA!

 16. Varbut, ka visi, kas stradaja PSRS laika, var sanemt Krievijas pensiju? Latvijas valdiba jau neatzist tos laikus, tie ir izsvitroti no cilveka dzives… Sabruks ES un varbut ari sos gadus no dzives izsvitros, lai nav pensijas jamaksa…..

 17. kaut kā dikti maz viņam Kremlis maksā.. Gan jau pārējais tiek saņemts aploksnē!

 18. Es, piem., i nekad nebiju domājis, ka 1/2 dzīvi viņš pavadījis uz Mēnes un tātad nekādas Zemes pensija viņam nepienākas…

 19. Kāpēc šitas subjekts nav cietumā?

 20. Vai visi PSRS augsta ranga darboņi saņem pensijas no Krievijas? Vai tikai izredzētie un tie, kuri vēl ir noderīgi Krievijai?

  • Va ta šis bijis augsta ranga? Kaut kāds apakšējais puspulkvedēns.

  • Saņem arī zema ranga, jo Latvijas politiķi tikai vāvuļo par nelikumīgo piespiešanu karot okupantu armijā, bet prakse par šiem karavīriem neliekas ne zinis.

  • Krievijai, kā psrs mantiniecei, ir pienākums maksāt pensijas karavīriem, kurus viņi ir sūtījuši karot un tam pielīdzinamās operācijās un to tā arī dara. Vācija, kā trešā reiha mantiniece, maksā pensijas leģionāriem. Un franču ārzemnieku leģions tāpat rūpējas par saviem pensionāriem. Jūs gribējāt, lai šo funkciju uzņemas Latvijas sociālais budžets? To jau pietiekami zīž izputējuši baņķieri un tamlīdzīgi frukti.

 21. Tik daudz kremlinu komentatori.liela dala krievijas pensionari kas brauc par velti rigas sab. transporta.diemzel latviesu rindas ir bijis un bus valsts nodeveji .

 22. Pensija ir viena lieta. Daudz svarīgāk ir, kā intereses viņš aizstāv. Kaut gan Krievijas gadījumā šīs lietas ir saistītas.

 23. Roads jautajums vai Adamsona kungs ir lojals latvijai jo nakas dzirdet ka sis sanem krievijas pensiju saistiba ar to ka bijis militaraja dienasta ,rodas jautajums cik visa latvija viriesu kartas parstavji ir diemejusi krievijas vai tai saukta Padomju savieniba un cik tadi ir dota bridi kas sanem pensiju noželojami gan izskatas

  • Saņem visi, kam karaklausības apliecībā ir atzīme par piedalīšanos kaujas operācijās un tamlīdzīgi, un kuri to ir pieprasījuši.

 24. Tie kas pašlaik strādā ārzemēs, arī saņems tur nopelnīto pensiju un dienests PSRS laikā arī bija darbs. Līdz ar to nav nekāds brīnums, ka Ādamsons saņem izdienas pensiju. Vienkārši nevajag skaust.

 25. Tad jau viņam ir arī Krievijas pilsonība …. dubutpilsonis. Bat vai tad tāds drīkst būt deputāts?????

 26. pensija tiešām nav liela. Nav tā kā Latvijā — rekordpensija esot 19,2 tūkstoši eiro, nākošā — 17 tūkstoši eiro.

 27. Kas māk,tam nāk…

 28. Nav dzirdēts, ka Latvijas valsts kaut uz pusi tā attiektos pret LPSR laikā strādājošiem,
  šodienas pensionāriem. Lūk kas būtu sašutuma vērts fakts #edvin

 29. Nu jau sadarīts ir gana, atpūtā laiks iet …

 30. Par 600 eirām mēnesī nopirkts rupors kaimiņvalsts skandinātājs,,diezgan lēti.

 31. varētu piekrist Mārai- ja samaksā cits, mums vairāk….

 32. Nauda nesmird

 33. Nauda nesmird 🙂

 34. Pensiju no Krievijas Jānis ir nopelnījis! Vai tad tagad sāksim ietaupīt Krievijas līdzekļus, liekot Ādamsonam atteikties no penzijas? Kurš te būtu ko ieguvis?

  • Ko te piebilst? Bet ir ļautiņi, kam skauž …

   • Man gan neskauž,lai saņem cik saņem. Tikai mazliet amizanti skan biedrības,,Gods Taisnīgums.Likumība” valdes priekšsēdētājs.
    Manuprāt visi bijušie padomijas laikā strādājošie vēlētos saņemt Krievijas pensiju,bet to nevar,jo jābūt Krievijas pilsonim.Latvijas pilsonis nevar dabūt dubultpilsonību ar Krieviju,nedaudz žēl,daudzi pensionāri būtu labāk nodrošināti.
    Nauda smird vai nesmird,bet ēst visiem gribās.

  • krievijas naudu nav ko taupīt un atteikties no tās nevajag.Atteikties var vienīgi no balotēšanās uz nākamo Saeimu,bet to biedrs Ādamsons vis negrasās darīt.Gluži otrādi-ir jau paziņojis,ka balotēsies.Bet vispār “atklājums”ir smieklīgs.Sen taču zināms,ka biedrs saņem pensiju no krievijas.

  • Protams ka nopelniijis kaa chekisteens ar savu naidiigo darbiibu pret Latviju. Tikai no Latvijas sham attieciigi pienaaktos nopelniitais cietums liidz muuzha galam.

   • Kaa tad vinju gadiem ilgi ievel par deputatu? Kas balso par Skeli , Lembergu, Sleseru u.c. Latvieshiem javienojas un jaatbalsta partiju, kas par nationalam interesem cinas!

Draugiem Facebook Twitter Google+