×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. februāris, 2018
Drukāt

Latvijas drošības iestādes zināja par skandalozo foto (13)

Foto AP/Scanpix Avots: TT NYHETSBYRÅNFoto AP/Scanpix Avots: TT NYHETSBYRÅN

Jautājums par Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča pielaidi valsts noslēpumam apspriests Saeimas Nacionālajā drošības komisijā jau pirms vairākiem gadiem Krievijā uzņemtās fotogrāfijas dēļ, šovakar vēsta TV3 raidījumā “Nekā personīga”.

Rimšēviča pielaide valsts noslēpumam šīs fotogrāfijas dēļ jau reiz apspriesta, bet toreiz nav saskatīts pamats pielaides atņemšanai.

Savukārt Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Maizītis raidījumam pastāstīja, ka kuluāros ir izskanējis viedoklis, par to, ka Rimšēviča kungam ir nepilsoņa pase. “Es varu teikt, ka ir noskaidrots, ka viņam nav nepilsoņa pases, viņam ir dienesta pase un pilsoņa pase, bet tas tiek tiražēts kuluāros,” sacīja Maizītis.

Raidījums arī vēsta, ka Rimšēviča lietā izmeklēšanas pēdas ved uz piecus gadus seniem notikumiem, un viņu tur aizdomās par kukuļa ņemšanu no “Trasta komercbankas” vadības un akcionāriem.

Tobrīd Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izmeklēja tā dēvēto būvnieku lietu. Viena no centrālajām personām tajā bija būvfirmas “Moduls Rīga” vadītājs un īpašnieks Māris Martinsons. KNAB būvnieku lietā senie notikumi ieguva nozīmi pateicoties jaunām liecībām. “Nekā personīga” uzsver, ka KNAB lietas materiālos atrodama saruna, kā Martinsons ar Rimšēviču kārto naudas lietas.

Savukārt Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” vēsta, Martinsons, kuram KNAB inkriminē kukuļņemšanas atbalstīšanu. Saskaņā ar izmeklēšanas versiju lietā Martinsonam bijusi tāda kā savedēja loma, ziņo “De facto”. Uzņēmējs esot bijis tas, kas palīdzējis nodibināt kontaktu starp Rimšēviču un ar “Trasta komercbankas” cieši saistīto personu vai personām.

Par 2013.gada notikumiem liecības Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei uzrakstījuši “Trasta komercbankas” kādreizējais valdes loceklis Viktors Ziemelis un kādreizējais akcionārs Igors Buimisters. Raidījums vēsta, ka Buimisters nedz apstiprina, nedz noliedz, ka vērsies pie likumsargiem un nevēlas komentēt notikumus ap Trasta komercbanku.

Tāpat raidījums vēsta, ka Rimšēviča privātmājas Langstiņos šonedēļ redzēta automašīna ar ASV vēstniecības numuriem. Bankas prezidents nevēlējās nedz apspriest sarunas saturu, nedz arī to, vai diplomāti lūdza viņu amatu atstāt.

Kā ziņots, AP šonedēļ publicēja rakstu, kurā “Norvik bankas” lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs apgalvoja, ka Rimšēvičs gadiem ilgi izspiedis kukuļus no viņa vadītās kredītiestādes. Tāpat rakstā vēstīts, ka 2010.gadā Rimšēvičs devies uz Krieviju, šķiet, lai piedalītos medībās, kā varot spriest pēc AP rīcībā esošajām fotogrāfijām, kurās viņš it kā redzams saviesīgā atmosfērā kopā ar Krievijas Informāciju tehnoloģijas izpētes institūta vadītāju Piļščikovu. Šis institūts ir valstij piederošs militāro tehnoloģiju uzņēmums, kas pakļauts ASV sankcijām. Rakstam pievienota arī fotogrāfija.

Rimšēvičs otrdien preses konferencē neizslēdza, ka aģentūras AP publicētā fotogrāfija, kurā viņš redzams saviesīgā atmosfērā kopā ar Krievijas Informāciju tehnoloģijas izpētes institūta vadītājam Dmitrijam Piļščikovam līdzīgu personu, varētu būt falsificēta. “Manā arhīvā tādas bildes nav, es tiku informēts, ka šī foto ir montēta un falsificēta,” sacīja Latvijas Bankas prezidents.

Tāpat ziņots, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās KNAB izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots uzņēmējs Māris Martinsons. Uzņēmējam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. DP bija foto un gan jau vēl, bet, kamēr Rimševics pildīja Krievijas banku prasības viss bija labi – viss un visiem.
  Interesanti vai Kučinskis nezin, vai izliekas nezinot, ka bez saskaņošanas ar mūsu ārlietu ministriju Dūklavs braukā pie Maskavas čomiem bez medīšanas vai makšķerēšanas piesega un, gan jau, tika bildēts i no priekšas, i pakaļas.

 2. Vai ir pamats Latvijas “drosibas”iestades devet par drosibas iestadem ? Vai valsts iestades un atseviskas personas kuras nepilda savus pienakumus pret Latvijas Valsti un Latvijas pilsoniem nav janodod tiesa par Valsts nodevibu ?

 3. Skatoties objektīvi, tajā foto nekā skandaloza nav. Nu, sēž mūsu bankas prezidents mednieku būdiņā pie galda ar citiem medniekiem vai makšķerniekiem. Kas tur skandalozs? Vai bankas prezidentam liegts aizrauties ar makšķerēšanu?

 4. kas taja foto skandalozs? Atbildēt

  lūdzu faktus studijā nevis tikai žulti. sāksim ar to ka lielākā kompānijā aizbraucot svešā zemē makšķeret vai medit nu noteikti nav visi jāpazīst , jāzin to amati utt, pat ja vakarā pie viena galda dzerts. otrkārt tas fotografets laikā kad mēs ar kremli draudzejāmies, ilgi vel pirms ukrainas notikumiem, treškārt tad viš liekas nemaz vel nebija LB priekšnieks.
  tad kas tajā foto ir skandalozs?

  • no tudaliņiem var sagaidit ka ja pat vienā rindā uz lidmašinu nofotografes ar kādu “nevēlamu vai aizdomigu personu”un uzreiz busi vainigs visos pasaules grēkos

   • Ko var sagaidīt no Krievijas? To redzējām, kad Trampu Amerikā vēlēja.
    Sacīja, ka viņiem ir kompromitējušas fotogrāfijas no jaunības laikiem, kad Tramps bija atbraucis uz Maskavu. Troksnis bija liels. Šantāžas meistari esat.

    • bet foto jau tapa laikā kad mēs ar kremli pat draudzējāmies, kad asv uzspiestā propaganda vel nelika naidoties. tur jautā sāls. tagad izmantot to kā propogandas ieroci ir vienkārši neloģiski un der tikai galigi šaurām pieritēm

 5. tika manīts, tad jau zināms, kurš diplomāts ciemojās? Ko tad žurnaługas neuzaicina uz interviju: Aizliegtais prijoms, Nothing personal vai 1 to 1?

 6. Nu ko, pat Kalnmeijers klusē, kad viņam ziņo, Maizītis zina par bildi?! Kas tas ir – bezatbildība, nerīkošanās? Izskatās kā sistēmisks varas bardaks, ka neizmeklē drošibas aspektu un neatņem pierlaidi noslēpumiem?
  Vai tiešām, no “vecas zupas” var izveidot pierādījumu pietiekamību?

  Noklausījos abus raidījumus – TV 3 un De Facto. Nepavīdēja neviens kaut cik reāls pierādījums pret Ilmāru Rimševicu. Vienas aprunāšanas, starpnieka isziņas, ka vajagot Ilmāram 100 štukas. Tas galīgi nederīgs pierādījums. Nu, Guseļnikovam esot pierādījumi, tos sniegšot policijai. Tie neizskatās procesuāli noformēti, pašdarbība, ja ir ieraksti vai pat video. Šaubas tulko parl abu apsūdzētajam. Ja arī pieņem, ka srunas ir noklausāmas. Cik tās tieši nosaka, ka notiek kukuļa pieņemšana, ka pat redzama naudas nodošana?! Šaubas. Kādēl visu to tur 2,3, 4, 5 gadus vai grasās sniegt un tikai tagad nodod, ja nodod vai jau sen nodoti?

  Tici manai versijai, šie fakti kā pierādījumi ir tikai 50 un 50 %, pat zemāk, kur vajadzīgs vismaz 80 -90 %. Nu kas vēl – Sprūds sniedz liecības par Rimševiču? Aprunāšanai nav pierādījumu nozīmes! Martinsons sniedz liecības un kā pateicība – atbrīvo no apcietnājuma – atkal aprunāšana? Nu ne vairāk, lai nopelnīt sev par labu bonusus!

  Rakstiet sev risinājumu – lieta vilksies 3 gadus, šie aprunātāji, savas ādas glābēji, Rimševiču morāli spīdzinās. Lieta nenonāks Eiropas Cilvēktiesību tiesā un valsts būs spiesta maksāt Rimševičam miljonu vismaz, ja ne vairāk.

  Tā drosme ķert “lielās zivis” ir politiskās , komunistiskās valdošās elites varoņdarbs un vēlme tikt vaļā no daudzreiz gudrākas personības, kāds ir Ilmārs Rimševičs? Viņi atkal tiks ievēlēti Saeimā uz 4.gadiem, jo būs labi izmakšati reitingi, kas izveidos koalīciju ar Saskaņu un tālāk – ar KNAB vai citām personām – kaut “trava nerasti” – tās brīvi var ziedot priekš varas kā “mazās zivis”, ko upurēja, ja upurēja.

  Vai no vecas zupas un klačām var izveidot pierādītu lietu, šaubu vairk kā vajag. Tādēl jau slēpj, ko izņēma kratīšanā, par ko konkrēti apsūdz, kāds ir pamatojums aizturēšanai, jo te nav ko slēpt – visas personas ir zināmas un nopratinātas gan jau.
  Tik slepena izmeklēšana nozīmē, ka nekas nav atrasts, ka kukuļa pieņemšana un/vai nodošana nav pierādīta – viss paŗējais – tukša skaņa, tur slepenībā, cerot kaut kādus pierādījumus “izspiest” no procesa, samūrēt lietu.

 7. … Ja man butu izvele … es neticetu ne vienam no so arvalsts banku parstavjiem/banksteriem !!!

  … Laiks pienemt , vai pieprasit, Kanadas vai ASV aizsardzibu visiem Latvijas pilsoniem … ka tas notika 1990’s ar Gundaru Valdmani – un tiesi tada veida … atbilde no vina ‘ Starp Dzirnnakmeniem’ !!!

  … Jo, nekas daudz Bezabrene vel nav mainijies … tas ‘kalngalos’ … !

 8. … Ja man butu izvele … es neticetu ne vienam no so arvalsts banku parstavjiem !!!

  … Laiks pienemt , vai pieprasit, Kanadas vai ASV aizsardzibu visiem Latvijas pilsoniem … ka tas notika 1990’s ar Gundaru Valdmani – un tiesi tada veida … atbilde no vina ‘ Starp Dzirnnakmeniem’ !!!

  … Jo, nekas daudz Bezabrene vel nav mainijies … tas ‘kalngalos’ … !

 9. … Ja man butu izvele … es neticetu ne vienam no so arvalsts banku parstavjiem !!!

  … Laiks pienemt , vai pieprasit, Kanadas vai ASV aizsardzibu visiem Latvijas pilsoniem … ka tas notika 1990’s ar Gundaru Valdmani – un tiesi tada veida … atbilde no vina ‘ Starp Dzirnnakmeniem’ !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+