×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
29. novembris, 2013
Drukāt

“Latvijas dzelzceļam” balva par labu pārvaldi


magonis_Maris_Ozols_LDZ_7

VAS “Latvijas dzelzceļš” (“LDz”) ikgadējā Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) rīkotajā pasākumā “Efektīvas pārvaldības gada balva 2013” saņēma balvu par efektīvu pārvaldi uzņēmumā.

LDDK un Valsts kanceleja piešķīra balvu “Latvijas dzelzceļam” uzņēmumu kategorijā “Par izcilu pārvaldības principu ieviešanu uzņēmējdarbībā un efektīvu finanšu vadību”.

“Kopš 2005. gada uzņēmumā ir veikta nopietna reorganizācija un sekmīga tā restrukturizācija. Pateicoties efektīvam darbam, esam uzstādījuši kravu pārvadājumu rekordus, sasnieguši lieliskus finanšu rādītājus. Balva, kas saņemta par izciliem pārvaldības principiem un finanšu vadību, apliecina, ka gan agrāk veiktās reformas, gan uzņēmuma turpmākā pārvaldīšana ir devusi rezultātus un tas ir novērtēts,” norāda “LDz” prezidents Uģis Magonis (attēlā).

Efektīvas pārvaldības balvu “LDz” saņēma arī 2008. gadā, kad apņēmās turpināt efektīvu pārvaldi un uzņēmuma attīstību. “LDz” izpildīja solījumu – palielināja pārvadāto kravu daudzumu, kas iepriekšējā gadā sasniedza jaunu rekordu – 60,6 miljonus tonnu, kā arī peļņu, nopelnot 25,7 miljonus latu – par 35,2% jeb 6,7 milj. latu vairāk nekā gadu agrāk.

LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone: “Efektīvas pārvaldības gada balvas mērķis ir rosināt labas pārvaldības praksi Latvijā un pieredzes apmaiņu starp privāto un publisko sektoru pārvaldības kvalitātes paaugstināšanai. Efektīva pārvaldība ir svarīga kā veiksmīgai valsts un pašvaldību darbībai, tā arī uzņēmējdarbības sektorā, ko ir pierādījis “Latvijas dzelzceļš”. Īstenojot efektīvas pārvaldības principus savā darbā, “LDz” ir soli priekšā konkurentiem ne tikai vietējā tirgū, bet arī starptautiskajā arēnā, konkurējot ar Eiropas un Āzijas dzelzceļa pārvadātājiem.”

Kopš 2005. gada “Ldz” naudas apgrozījums kāpa par 80% (no Ls 183,9 milj. 2005. gadā līdz Ls 333,9 milj. pērn), savukārt 2012. gadā salīdzinājumā ar 2005. gadu uzņēmuma peļņa pēc nodokļiem pieaugusi vairāk nekā 52 reizes (2005. gadā – Ls 0,4 milj., 2012. gadā – Ls 25,8 milj.).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+