Ekonomika
Bizness

” Latvijas dzelzceļš” ar īpašu pasākumu piektdien sāk kampaņu “Atmet telefonu un dzīvo” 0

Foto: LETA

Sākot sociālo kampaņu “Atmet telefonu un dzīvo”, kā arī atzīmējot Starptautisko drošās dzelzceļa šķērsošanas dienu, VAS “Latvijas dzelzceļš” piektdien, 2.jūnijā rīkos kampaņas atklāšanas pasākumu. Tā laikā tiks prezentēti “Latvijas dzelzceļa” sadarbībā ar Ivaru Austeru un SKDS veiktā pētījuma rezultāti par Latvijas iedzīvotāju uzvedību dzelzceļa tuvumā.

Pasākums notiks Rīgā, dzelzceļa stacijā “Turība”, sākums plkst.11.

Plānots, ka pasākumā piedalīsies VAS “Latvijas dzelzceļš” prezidents Edvīns Bērziņš, Biznesa augstskolas “Turība” rektors un valdes priekšsēdētājs Aldis Baumanis, biedrības “Esi brīvs!” valdes priekšsēdētāja, psihoterapeite, procesu atkarību speciāliste Dace Caica, kā arī Latvijas Universitātes profesors sociālajā psiholoģijā Ivars Austers.

Kā norāda uzņēmumā, šā gada 2. jūnijā visā pasaulē atzīmē Starptautisko drošas dzelzceļa šķērsošanas dienu, kad vairāk nekā 40 valstīs ar dažādu izglītojošu pasākumu palīdzību tiek veicināta iedzīvotāju izpratne par dzelzceļa drošību.

Veiktā pētījuma dati liecina, ka dzelzceļa šķērsošanu, vienlaikus runājot pa telefonu, par riskantu uzskata 86% Latvijas iedzīvotāju. Tajā pašā laikā teju trešdaļa iedzīvotāju novērojuši, ka cilvēki šādi rīkojas (tātad apzināti riskē) bieži. Kopumā pērn Latvijā reģistrēti 28 negadījumi dzelzceļa satiksmē, kas notikuši galvenokārt cilvēku neuzmanības dēļ. Nereti tie bijuši saistībā ar dažādu mobilo tehnoloģiju lietošanu dzelzceļa tuvumā.

LA.lv