×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

“Latvijas dzelzceļš” par 16,2 miljoniem eiro nomainīs pārmijas

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts akciju sabiedrība “Latvijas dzelzceļš” uzsākusi vēl vienu Kohēzijas fonda finansēta projekta realizāciju – “Pārmiju pārvedu nomaiņa– pārmiju piegāde”, informē uzņēmumā.

Projekts paredz laika posmā līdz 2015.gada nogalei Austrumu–Rietumu un “Rail Baltica” koridoros nomainīt 180 pārmijas. Pārmijas, kas ir viens no svarīgākajiem sliežu ceļu un staciju elementiem, intensīvas satiksmes rezultātā nolietojas, tāpēc kustības drošības apsvērumu dēļ ātrums pār nolietotu pārmiju būtu jāsamazina. Šāds ātruma samazinājums nozīmētu visa transporta koridora caurlaides spēju samazināšanos.

2013.gada rudenī tika izsludināts konkurss par 180 pārmiju pārvedu komplektu piegādi. Konkursā savus piedāvājumus iesniedza divi uzņēmumi: Latvijas un Austrijas kopuzņēmums “voestalpine VAE Rīga” un Spānijas uzņēmums “Talleres Alegria” S.A. Par labāko tika atzīts “voestalpine VAE Rīga” piedāvājums par kopējo summu 7,8 miljoni eiro, ar kuru 2014. gada 19.martā tika parakstīts līgums par pārmiju komplektu ražošanu un piegādi.

Savukārt darbu izpildītājs būs VAS “Latvijas dzelzceļš” koncerna meitas sabiedrība SIA “LDZ infrastruktūra”, ar kuru līgums par kopējo summu 6,3 miljoni eiro tika noslēgts šī gada 29. maijā.

Kopējais projekta budžets ir 16,2 miljoni eiro, no kuriem Kohēzijas fonda līdzfinansējums ir 13,5 miljoni eiro. Iepirkuma rezultātā ir izveidojies līdzekļu ietaupījums 2,1 miljoni eiro apmērā, kas tiks izmantots papildus pārmiju pārvedu komplektu piegādei un iebūvei sliežu ceļā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+