Ekonomika
Bizness

“Latvijas dzelzceļš” pievienojas septiņu valstu dzelzceļu līgumam novērotāja statusā0


VAS “Latvijas dzelzceļš” emblēma.
VAS “Latvijas dzelzceļš” emblēma.
Foto-LETA

Starptautiskās transporta inovāciju izstādes “InnoTrans” laikā Vācijā notiekošajā septiņu valstu dzelzceļu sanāksmē, kuru mērķis ir sekmēt konteinerkravu pārvadājumus no Ķīnas uz Eiropu un atpakaļ, nolemts uzņemt VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) novērotāja statusā ar perspektīvu nākotnē paplašināt līgumvalstu loku.

Septiņu valstu dzelzceļu līgumu 2017.gada pavasarī noslēdza Ķīnas, Baltkrievijas, Vācijas, Kazahstānas, Mongolijas, Polijas un Krievijas dzelzceļi, vienojoties kopīgi attīstīt konteinerpārvadājumus un tirdzniecības sadarbību starp Āziju un Eiropu.

Piedaloties šī līguma dalīborganizāciju sanāksmē, LDz prezidents Edvīns Bērziņš pirmdien Potsdamā iepazīstināja ar Latvijas transporta un loģistikas nozares līdzšinējo darbību Eirāzijas pārvadājumu nodrošināšanā, kā arī – par noslēgtajiem sadarbības līgumiem ar stratēģiskajiem partneriem Ķīnā.

Tostarp tika uzsvērts pirms divām nedēļām Sjiaņas pilsētā noslēgtais stratēģiskās sadarbības līgums ar Sjiaņas Starptautisko tirdzniecības un loģistikas parku.

Septiņu valstu dzelzceļu līgums ir slēgts sadarbības formāts, kurā jauni dalībnieki tiek uzņemti ļoti stingri izvērtējot. Arī Latvijas dalība tajā tika detalizēti apspriesta, pēc Vācijas un Krievijas dzelzceļu iniciatīvas tomēr nolemjot LDz piešķirt novērotāja statusu un tiesības piedalīties gan ekspertu darba grupās, gan kopējo darba grupu sēdēs.

Plānots, ka nākamā vadības līmeņa tikšanās notiks 2019.gada pavasarī Kazahstānas galvaspilsētā Astanā, un tajā piedalīsies arī LDz vadība.

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.

LA.lv