Ekonomika
Bizness

“Latvijas dzelzceļš” pirmo reizi iekļūst starp ilgtspējas platīna kategorijas uzņēmumiem0

LDz prezidents Edvīns Bērziņš (vidū), saņemot ilgtspējas indeksa platīna apbalvojumu. Publicitātes foto

VAS “Latvijas dzelzceļš” ikgadējā Ilgtspējas indeksa novērtējumā ir saņēmis augstu vērtējumu par paveikto uzņēmuma pārvaldības, tirgus attiecību, vides aizsardzības un sabiedrības atbalsta aktivitāšu jomās, tādējādi pirmo reizi iegūstot platīna kategoriju.

Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta rīkotajā indeksa novērtējumā LDz piedalās kopš 2011.gada un snieguma uzlabošana ir ļāvusi ļaujot uzņēmumam pakāpties līdz visaugstākajai –platīna – kategorijai. Visaugstāko novērtējumu eksperti šogad devuši LDz paveiktajam sabiedrības jomā, kam seko uzņēmuma pārvaldības un tirgus attiecību jomas

Ilgtspējas indeksa uzņēmumu platīna grupā iekļūst tie uzņēmumi, kuru indekss saskaņā ar ekspertu vērtējumu pārsniedz 90%. Šie uzņēmumi savā darbībā ir pilnībā integrējuši korporatīvo atbildību, un tajos noteikti atbildīgie gan valdes, gan izpildītāju līmenī. Šajos uzņēmumos notiek sistemātiska datu vākšana un ietekmes novērtēšana. Tie par savu darbību atskaitās ar augsta līmeņa caurskatāmību un ietekmes auditorijas iesaisti, un to publiskotos datus ir apstiprinājis ārējs auditors.

2017.gadā platīna kategorijā iekļuva septiņi uzņēmumi, šogad tādu ir 12.

“Stājoties šajā amatā, izvirzīju mērķi – “Latvijas dzelzceļam” ir jākļūst par vislabāk pārvaldīto uzņēmumu Baltijā. Viens no veidiem, kā pārbaudīt tuvošanos nospraustajam mērķim, ir dalība Ilgtspējas indeksā. Ekspertu augstais novērtējums, piešķirot platīna kategoriju, apliecina, ka esam uz pareizā ceļa. Vienlaikus – apzināmies, ka darbs ir jāturpina, lai kļūtu vēl labāki. Izsaku pateicību vadības komandai, kā arī ikvienam uzņēmumā, kas ir iesaistījušies rezultāta sasniegšanā un ceru, ka nākamajā gadā novērtējumā piedalīsies jau visi koncerna uzņēmumi, ” pauž LDz prezidents Edvīns Bērziņš.

Augstu novērtējumu par pēdējā gada laikā paveikto darba vides, uzņēmuma pārvaldības, tirgus attiecību, vides aizsardzības un sabiedrības atbalsta aktivitāšu jomās Ilgtspējas indeksā saņēmuši arī divi LDz meitas uzņēmumi. SIA “LDz Cargo”, saņēma zelta kategorijas novērtējumu, bet SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, kas pērn pirmo reizi piedalījās novērtējumā, ierindots starp sudraba kategorijas uzņēmumiem. Abiem uzņēmumiem šis ir par vienu kategoriju augstāks vērtējums nekā gadu iepriekš.
Turklāt SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” šogad saņēma speciālbalvu “Ilgtspējas čempions” par paveikto vides jomā.

Apbalvojumi tika pasniegti Atbildīgas biznesa nedēļas ietvaros, kuras laikā sveikti arī Ģimenei draudzīgi komersanti. Šo Labklājības ministrijas apbalvojumu saņēma visi trīs LDz koncerna uzņēmumi, kuri piedalījās Ilgtspējas indeksa novērtējumā.

LA.lv