Ekonomika
Bizness

“Latvijas dzelzceļš” saņem finansējumu dīzeļlokomotīvju 2M62UM modernizācijai 0

Foto LDz

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDZ) un Ziemeļu Investīciju banka (Nordic Investment Bank) pagājušajā nedēļā parakstīja aizdevuma līgumu par finansējuma piešķiršanu 22,8 miljonu eiro apmērā dīzeļlokomotīvju 2M62UM modernizācijai.

Aizdevuma līgums noslēgts uz turpmākajiem 12 gadiem, un finansējums paredzēts dīzeļlokomotīvju dzinēju, elektroiekārtas un vairāku citu daļu remontam un atjaunošanai.

Modernizācija pagarinās lokomotīvju kalpošanas laiku par 30 gadiem. Lokomotīves tiks atjaunotas atbilstoši Euro III A standarta prasībām.

“Dīzeļlokomotīvju modernizācija, kas sākās 2015. gadā, ir viens no nozīmīgākajiem koncerna projektiem, jo tas ne tikai ļauj uzlabot ritošo sastāvu, bet palielina tā jaudu, uzlabo ekonomiskumu un mazina nelabvēlīgo ietekmi uz vidi. Esam gandarīti, ka mums uzticas starptautiskajā tirgū labi zināmas finanšu institūcijas, kas, sniedzot savu atbalstu, saredz perspektīvu šādu projektu īstenošanā,” uzsver LDz viceprezidents Aivars Strakšas.

Dīzeļlokomotīvju atjaunošanas rezultātā to darbības jauda pieaug par 50% un degvielas patēriņš samazinās par 17%. Izmešu samazināšanas pateicoties mazākam degvielas patēriņam, var sasniegt līdz pat 15 000 tonnu CO2 gadā. Kopumā šie uzlabojumi ļaus pārvadātājiem un viņu klientiem samazināt pārvadājumu izmaksas.

Maģistrālo dīzeļlokomotīvju modernizācijas projekts, kuru veic LDz meitaskompānija SIA „LDz Ritošā sastāva serviss”, turpināsies līdz 2018. gadam. Kopumā paredzēts modernizēt 14 dīzeļlokomotīves.

LA.lv