×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2015
Drukāt

Latvijas džeza mākslinieki uzstāsies Briseles Džeza festivālā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

17. janvārī Briseles Džeza festivālā uzstāsies Rigas Ritmi Allstars – Māra Briežkalna kvintets un Laimas Jansones trio.
Lai prezentētu labāko no Latvijas džeza izpildītājiem 17. janvārī plkst. 20:15 Briselē, koncertzālē „Flagey” festivāls „Rīgas Ritmi” prezentēs projektu „Rigas Ritmi Allstars” – Māra Briežkalna kvintetu un Laimas Jansones trio. Koncerts notiks Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas ietvaros.
Festivāls „Rīgas Ritmi” droši ir pelnījis Latvijas un latviešu džeza popularizētāja godu. Festivāls norisinās jau 15 gadus, un šo gadu laikā ir ne tikai aktualizējas džeza žanru Latvijā un ārpus tās, bet arī organizējis latviešu džeza mūzikas programmas un meistarklases ārvalstu mūzikas ekspertiem, ar mērķi popularizēt tieši latviešu džeza izpildītājus. Festivāls ir vienīgais pasākums, kas pārstāv Latviju prestižajā džeza profesionāļu asociācijā „Europe Jazz Network” (EJN).
Māra Briežkalna kvintetā apvienojušies latviešu džeza spilgtākie izpildītāji – Edvīns Ozols (bass), Viktors Ritovs (piano), Māris Briežkalns (bungas), Gints Pabērzs (saksofons) un Intars Busulis (trombons, vokāls). Sastāvam koncertā pievienosies viesmākslinieks Tiago Loei (perkusijas). Kvintets jau iepriekš spilgti sevi pieteicis dažādos džeza pasākumos un koncertos – MIDEM, Pori Jazz, Ottawa Jazz, Jazz at Castle in Prague, Venice Jazz Festival un citur. 2011. gadā sastāvs sniedza koncertu un interviju sēriju ASV, prezentējot festivālu „Rīgas Ritmi” un latviešu džeza mūziku. Ar projektu „Latvian Evergreens” mūziķi debitēja prestižajā džeza klubā Blue Note Ņujorkā, kļūdami par pirmajiem Latvijas mūziķiem, kuri tur ir uzstājušies.
Savukārt, Laimas Jansones trio plašākai sabiedrībai tika atklāts 2012. gadā tieši pateicoties mūzikas festivālam „Rīgas Ritmi”. Koncertā kopā ar perkusionistu Arti Orubu un basistu Andri Grunti tradicionālās kokles skaņas savijās ar džezu un ritmisko mūziku, veidojot unikālu un vēl nedzirdētu skaņu sintēzi. Prestižais džeza mūzikas izdevums „All About Jazz” šo projektu nodēvēja par festivāla atradumu. Sadarbībai sekoja turpinājums, 2013. gadā izdodot kopīgu projektu „Zarbugans”, kas joprojām turpina pārsteigt klausītājus ar neparasto skanējumu un nebeidzamajām kokles, basa un perkusiju iespējām.
“Māris Briežkalns un viņa kvintets lieliski pierāda to, ka latviešu džeza mūzika ir vairāk nekā dzīva. Šī mūzika ir kreatīva un cilvēka garu raksturojošas enerģijas pārpilna. Latvija piesaka savu vietu pasaules kultūras telpā, un latviešu mūziķi noteikti ir ierindojami labāko pasaules izpildītāju vidū. Pacilājošs triumfs!”— Jeff Levenson, Half Note Records
Šis koncerts ir iekļauts Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Tās mērķis ir atklāt Latviju kā augstas profesionalitātes un kultūras sasniegumu izcelsmes un iedvesmas centru. Prezidentūras kultūras programmu veidos apmēram 200 pasākumu visā pasaulē, un tā būs vērienīgākā Latvijas kultūras izcilības prezentācija ārvalstīs kopš neatkarības atjaunošanas. Prezidentūras laikā Māra Briežkalna kvintets sniegs vēl vienu koncertu Vašingtonā, bet Laimas Jansones trio uzstāsies arī Luksemburgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+