×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. septembris, 2016
Drukāt

Latvijas ekonomika kļūst par mazu tik lielam banku skaitam (1)

Foto LETAFoto LETA

Latvijas ekonomika kļūst par mazu tik lielam banku skaitam, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” atzina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Pēters Putniņš, komentējot lēmumu pēc “Nordea” un “DNB bankas” Baltijas biznesa apvienošanas jauno banku reģistrēt Igaunijā.

“Viens no iemesliem ir izmaksu optimizācija. Ir jākompensē ienākumu iztrūkums. Manuprāt, tas ir galvenais cēlonis. Akcionāri nemainīsies. Tā būs banka ar ievērojamu aktīvu apjomu Latvijā. Bankas uzraudzība notiks, sadarbojoties ar Igaunijas uzraudzības iestādēm,” teica Putniņš.

Viņš arī atgādināja, ka apvienošanās juridiski nav pabeigta. Bankas ir informējušas par nodomu. Lai apvienošanās notiktu, vēl ir jāsaņem vairāku institūciju, tostarp arī FKTK, piekrišana.

“Izmaksu optimizācijas tendence ir acīmredzama, jo Latvijas ekonomika kļūst par mazu tik lielam banku skaitam. Tikai tā ir nevis finanšu sektora, bet visas ekonomikas kopēja problēma,” atzina FKTK vadītājs.

Jau ziņots, ka pēc “Nordea” un “DNB bankas” Baltijas biznesa apvienošanas jaunā banka tiks reģistrēta Igaunijā un strādās ar filiālēm Latvijā un Lietuvā.

“Nordea” bankas vadītāja Baltijas valstīs Inga Skisakere skaidroja, ka lēmums reģistrēt jauno banku Igaunijā pieņemts, uzklausot darījuma padomniekus, kuri, izvērtējot operacionālo, juridisko un nodokļu sistēmu Baltijas valstīs, kā piemērotāko vietu jaunās bankas reģistrācijai norādījuši Igauniju.

Tomēr Skisakere uzsvēra – lai arī apvienotā banka būs reģistrēta Igaunijā, tomēr bankas darbība tiks organizēta visās Baltijas valstīs, proti, visās valstīs plānots izvietot jaunās bankas darbības izcilības centrus.

Pašlaik vēl nav zināms, kāds būs jaunās bankas nosaukums, taču zīmolā tiks atspoguļots gan darbības tirgus – Baltijas valstis, gan arī bankas īpašnieku izcelsme – Ziemeļvalstis.

“Nordea” un “DNB bankas” noslēgušas vienošanos par darbības apvienošanu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, lai izveidotu jaunu, vadošu banku Baltijā ar spēcīgām Ziemeļvalstu saknēm. Plānots, ka darījums par jaunas bankas izveidošanu tiks slēgts ap 2017.gada 2.ceturksni. Līdz darījuma slēgšanas brīdim, kad tiks saņemti visi nepieciešamie apstiprinājumi, abas bankas – “Nordea” un “DNB banka” – darbosies atsevišķi kā savstarpēji konkurējoši uzņēmumi.

Ņemot vērā jaunāko Latvijas Komercbanku asociācijas publicēto informāciju par “Nordea” Latvijas filiāles un “DNB bankas” Latvijā biznesa apjomiem, aģentūras LETA aprēķini liecina, ka, apvienojot pašreizējo biznesu, varētu izveidot pēc aktīviem otru lielāko banku Latvijā ar lielāko kredītportfeli.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. 300 miljoni peļņa (nauda kas izsūkta no reālas ekonomikas) banku sektoram 7 mēnešu laikā no nabaga LV ir maz?! Cik tad vajag?

Draugiem Facebook Twitter Google+