×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. augusts, 2014
Drukāt

Latvijas ekonomika turpinās izaugsmi par spīti sankcijām, uzskata Dombrovskis (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Neraugoties uz Krievijas noteiktajām sankcijām, Latvijas ekonomika turpinās izaugsmi, šodien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” teica Eiropas parlamenta deputāts, bijušais premjerministrs Valdis Dombrovskis (V).

Dombrovskis skaidroja, ka tiešā ietekme no Krievijas ieviestajām sankcijām būs pārtikas nozarei, taču ietekmi izjutīs ar šo jomu saistītās nozares, piemēram, zemnieki un tranzīta pārstāvji. Viņaprāt, sankciju ietekme būs jūtama, taču paniku celt nav nepieciešams.

Krievijas noteiktās sankcijas atstāšot iespaidu gan uz darbavietu skaitu, gan atalgojumu. Savukārt pārtikas produktu cenām nevajadzētu palielināties, bet gan gluži pretēji – samazināties, jo Latvijas tirgu var pārpludināt citu Eiropas Savienības dalībvalstu produkti.

Bijušais premjers uzsvēra, ka šī gada iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozes būs jākoriģē. Ja sākotnēji gada izaugsme tika plānota 4% apmērā, bet pēc tam samazināta uz 3,8%, tad pašlaik samazinājums varētu būt līdz 3,5%.

Arī nākamā gada izaugsmes prognoze visticamāk saglabāsies virs 3%. Tas nozīmē, ka papildus tēriņiem varēs izlietot mazāk līdzekļu, nekā iepreikš cerēts. Taču neesot runa par fiskālo konsolidāciju, kas tika piedzīvota globālās krīzes laikā.

Jau vēstīts, ka Krievija noteikusi embargo liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, pienam un piena produktiem, kas tiek importēti no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Šajā sarakstā gan nav iekļautas šprotes un saldējums.

Pagājušajā gadā sankcijām pakļautie produkti no Latvijas uz Krieviju tika eksportēti 52,82 miljonu eiro apmērā.

Par atbalsta mehānismiem Krievijas noteiktā pārtikas produktu embargo dēļ cietušajiem uzņēmumiem valdība varētu lemt otrdien, 12.augustā. Plānots sniegt gan īstermiņa, gan ilgtermiņa atbalstu, gan arī ar ES valstīm runāt par iespēju saņemt atbalstu no 400 miljonu eiro lielā ES Lauksaimniecības stabilizācijas fonda.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Uzminiet manu mīklu. Pats Briselē, bet smaka joprojām Latvijā.

  2. aha,mēs to izaugsmi jau jūtam.Nu kā tos 30 procentus no cenas nometīs piena produktiem,varēsim pat paēst kādu dienu.Esi labiņš,apsoli ka mums drīz būs arī eiropas algas,ne tikai cenas visam.Āksts.

  3. Saglabājot Briselei pretējus nodokļus?

  4. Pretēji pārējām Eiropas Savienības valstīm,Latvija iespītēs Krievijas sankcijām ar savu 21% PVN visiem bez izņēmuma pārtikas produktiem!

  5. Saki mums to biežāk, dārgais. Ja, ēdot sīpolu, aizver acis un saka “salds, salds, salds” , var izdoties sajūta, ka ēd medu. Veiksmes stāstu mēs jau dzirdējām, tagad neuztrauksimies par sankciju sekām. pareizāk sakot, par valsts vadības neapdomīgās rīcības sekām.

Draugiem Facebook Twitter Google+