Kultūra
Kultūrpolitika

Latvijas ekspozīciju Venēcijas arhitektūras biennālē veidos Jaunā teātra institūts 16

Publicitātes attēls

Venēcijas biennāles 16.Starptautiskajā arhitektūras izstādē Latvijas ekspozīciju veidos biedrība “Latvijas Jaunā teātra institūts”, informē Kultūras ministrija.

“Metu konkursa mērķis bija izvēlēties saturiski augstvērtīgāko un izcilāko dizaina risinājuma metu Latvijas ekspozīcijas īstenošanai, lai nākamajā gadā reprezentētu mūsu valsts laikmetīgo arhitektūru un arhitektūras mantojumu Venēcijas biennāles 16.Starptautiskajā arhitektūras izstādē,” pauda žūrijas komisijas priekšsēdētājs, Latvijas Arhitektu savienības biedrs un padomes loceklis Andris Kronbergs.

Kultūras ministrijas izveidotajā žūrijas komisijā darbojas arhitekti, arhitektūras un dizaina nozares eksperti.

Venēcijas biennāles 16. Starptautiskā arhitektūras izstāde notiks no 2018. gada 26. maija līdz 25.novembrim. Par Venēcijas arhitektūras biennāles kuratorēm ir izvēlētas Ivonna Farela un Šellija MakNamara (Īrija), kuras vada arhitektu biroju “Grafton architects” un 2012. gadā ieguvušas Venēcijas arhitektūras biennāles Sudraba lauvu, kā arī bijušas tādu prestižu konkursu kā Mīsa van der Roes balvas un Karaliskā Britu arhitektūras institūta Stirling balvas žūrijas locekles.

Viņu definētā 2018.gada biennāles tēma – Freespace (“Brīvā telpa”). Kuratores uzsver: “Freespace iedrošina pārskatīt domāšanas veidus, jaunus veidus, kā redzēt pasauli, kā rast risinājumus, kur arhitektūra rūpējas par katra šīs trauslās planētas iedzīvotāja labklājību un cieņu. Freespace ietver brīvību iztēloties, laika un atmiņu brīvo telpu, saistot kopā pagātni, tagadni un nākotni, ceļot uz mantotiem kultūras slāņiem, savienojot kopā arhaisko ar mūsdienīgo.”

Venēcijas arhitektūras biennāle ir vērienīgākā un prestižākā arhitektūras izstāde pasaulē, kas tiek rīkota reizi divos gados. Latvija ar nacionālo ekspozīciju Venēcijas arhitektūras biennālē piedalās kopš 2002. gada, un 2018. gadā būs mūsu valsts astotā dalības reize.

15. Venēcijas arhitektūras biennāli 2016. gadā sešu mēnešu laikā apmeklēja vairāk nekā 260 000 skatītāju. Pirmo reizi arhitektūras un mākslas biennāļu vēsturē Palasport Arsenale hallē bija skatāms Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jauno arhitektu kopīgi veidotais Baltijas paviljons.

LA.lv