×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2014
Drukāt

“Latvijas Fakti”: jūnijā pieaudzis Straujumas darba pozitīvais vērtējums (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Jūnijā pieaudzis Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) darba pozitīvais vērtējums, liecina “Latvijas Faktu” veiktā aptauja.

Drīzāk pozitīvi Straujumas darbu vērtē 38,7%, pozitīvi – 16,8%. Kopumā atbalstoši atbildējuši 55,5% jeb vairāk nekā puse no respondentiem, kas ir par pieciem procentiem vairāk nekā iepriekšējā mēnesī.

Savukārt par drīzāk negatīvu premjeres padarīto uzskata 20,1% aptaujāto, bet par negatīvu – 10%. Negatīvais vērtējums, salīdzinot ar maiju, nedaudz samazinājies. Reizē 14% atzinuši, ka nezina vai arī nav atbildes par to, kā Straujuma strādā, kas ir mazāk nekā iepriekšējā mēnesī.

Kopumā “Latvijas Faktu” veikto aptauju dati norāda, ka laikā no februāra lielāks kļuvis Straujumas atbalstītāju skaits, tomēr reizē palielinājies arī viņas darba negatīvais vērtējums. Būtiski samazinājies to dalībnieku skaits, kuri aptaujā pauduši, ka viņiem nav atbildes vai arī nezina, kā premjeres darbu novērtēt.

Šomēnes nedaudz pozitīvāk novērtēta arī Valsts prezidenta Andra Bērziņa darbība. Par pozitīvu prezidenta paveikto nosaukuši 16,8% respondentu, par drīzāk pozitīvu – 36,8%. Kopumā atbalstu Bērziņam pauduši 53,5%, kas mazliet vairāk nekā maijā.

Salīdzinot ar maiju, nedaudz samazinājies skeptiski noskaņoto skaits. Par drīzāk negatīvu Bērziņa darbību uzskata 26,2%, bet negatīvu – 11,6%. Tāpat kā pagājušajā mēnesī arī jūnijā 8,7% aptaujas dalībnieki nezina, kā novērtēt prezidenta darbību.

“Latvijas Faktu” direktors Aigars Freimanis premjeres un prezidenta pozitīvā vērtējuma pieaugumu skaidroja ar sezonālajām svārstībām. “Sākoties vasaras periodam un atvaļinājuma laikam, pieaug amatpersonu reitingi, jo norimušas politiskās aktualitātes,” viņš sacīja.

Viņš norādīja, ka Straujuma kopš valdības vadīšanas sākuma ir iestrādājusies un nav bijušas izgāšanās, kas varētu negatīvi atsaukties uz viņas reitingu sabiedrībā, tomēr reizē esot sajūta, ka strādā īstermiņa valdība, jo nekādi nozīmīgi lēmumi netiek pieņemti.

Tāpat daudziem pievilcīga ir arī Ministru prezidentes kļūdīšanās un viņas sievišķīgums, klāstīja Freimanis. Tomēr reizē Straujuma arī paudusi striktu nostāju pret veselības ministri Ingrīdu Circeni (“Vienotība”), norādot, ka Veselības ministrijai nepieciešams vadītājs, kā arī konkrēti rīkojusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja konfliktu risināšanā, viņš uzskata.

Savukārt Valsts prezidenta reitinga paaugstinājumu vai kritumu ietekmē neveiksmīgi izteikumi, kuri ik pa laikam tiek atspoguļoti medijos, kā arī asas nostājas trūkums, paskaidroja Freimanis.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. … 53.5% nevelas supot laivu … lidz velesanam … nogaida … bet ar vien spilgtak pasas partijas parada sevi, kas tas isti ir par krustojumiem un ko tas parstav … ka ZZS un ‘ No visas sirds …’

  2. Šis smagais periods un ja jāsalīdzina Straujuma un Dombrovskis tad noteikti dodu priekšroku Straujumai.viņa runā,izskaidro,tad pieņem lēmumu.Dambrovskim neinteresēja tautas viedoklis,intereses un sāpe. ES pakalpiņš….cilvēks bez mugurkaula.

  3. BRAVO!!! Pilnīgi nesaprotami, jo DOMĀ PAREIZI!!! ĻOTI BĀLA, BEZ INICIATĪVAS ESOŠA PREMJERE!!! KAS BŪTU VĒRTĒJAMS???

  4. Pilnīgi nesaprotami, jo: Atbildēt

    nerisina nevienu sasāpējušu jautājumu, izvairās no katras konkrētas atbildes, stiepj laiku līdz vēlēšanām…Cilvēks, ielikts, lai aizpildītu laiku līdz oktobrim. Visiem labs, visiem vienāds, neno nedarošs un nedomājošs…Ļoti bāla un neizteiksmīga, bez orientēšanās daudzos jautājumos…Kam viņa patīk, nav skaidrs, iespējams tikai tiem, kam pasūtīti šie reitingi?

Draugiem Facebook Twitter Google+