×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. oktobris, 2017
Drukāt

Luksemburgas kinofestivālā rādīs četras ar Latvijas dalību tapušas filmas (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kadrs no filmas "Melleņu gari".

Luksemburgā no 5.oktobra līdz 22.oktobrim notiks gadskārtējais Centrāleiropas un Austrumeiropas kinofestivāls “CinEast”, kura programmā iekļautas filmas “Deju laikmets”, “Atbrīvošanas diena”, “Lomu spēles” un īsfilma “Melleņu gari”, aģentūru LETA informēja kinofestivāla pārstāvis Heinrihs Puciriuss.

Viktora Budas filma “Deju laikmets” stāsta par elektroniskās mūzikas dīdžeju kultūras ienākšanu Latvijā, par atskaites punktu ņemot Rietumvācijas dīdžeja “Westbam” uzstāšanos Rīgā 1987.gada “Mākslas dienās”, un kā caur Latviju tam laikam avangardiskā pieeja mūzikas ierakstu spēlēšanai tālāk nonāca Krievijā.

Pēc filmas paredzēta saruna ar vienu no filmas galvenajiem varoņiem – multimediju mākslinieku un kultūras aktīvistu Induli Bilzēnu, pateicoties kuram dīdžejs apmeklēja Latvijas teritoriju 80.gados. Filma pirmoreiz tika izrādīta Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā.

Filma “Atbrīvošanas diena”, kas ir Norvēģijas režisora Mortena Trovika un pašmāju režisora Uģa Oltes kopdarbs, seko slovēņu rokgrupas “Laibach” koncerta organizēšanai un norisei izolētajā Ziemeļkorejā. Savukārt psiholoģiskais trilleris “Lomu spēles” ir igauņu režisora Vallo Tomla debijas pilnmetrāžas spēlfilma, kas tapusi sadarbībā ar filmu studiju “Lokomotīve”.

Kinofestivāla dokumentālo īsfilmu programmā ir iekļauts Astras Zolderes darbs “Melleņu gari”.

Šogad “CinEast” festivāls notiek desmito reizi, un tā programmā iekļautas vairāk nekā 60 pilnmetrāžas filmas un 40 īsfilmas no 19 Eiropas valstīm. Latvijas filmas šajā festivālā piedalās kopš 2012.gada.

Latvijas dalību kinofestivālā atbalsta asociācija “Luksemburga – Latvija”, Nacionālais Kino centrs, kā ari Latvijas vēstniecības Beļģijā, Luksemburgā un Nīderlandē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+