×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2013
Drukāt

Latvijas filmu maratons Liepājā

Foto - LETAFoto - LETA

4.maijā, kinoteātrī Balle jau otro reizi norisināsies Latvijas filmu maratons. Vienas dienas laikā četros seansos skatītājiem būs iespēja iepazīties ar jaunākajām latviešu filmām.

Bērniem paredzētajā animācijas seansā iekļauta arī Berlīnes kino festivālā godalgotā Animācijas brigādes veidotā multene  “Eži un lielpilsēta”, kā arī divas pavisam jaunas, līdz šim vēl nerādītas filmiņas – Nila Skapāna “Kaķis maisā”  un Edmunda Jansona “Kora turneja” – komisks stāsts par to, kā zēnu koris no Latvijas dodas turnejā uz Seulu.
Jāņa Norda lielisko (arī Berlīnē godalgoto un tagad pasaules festivālos pieprasīto) filmu “Mammu, es tevi mīlu” ieteicams iet skatīties visai ģimenei kopā, jo tas ir smalks,  aizskustinošs stāsts ar smieklīgām un arī ne tik jautrām situācijām par pusaudzi, kas iekuļas nepatikšanās. Lai nesāpinātu mammu, viņš cenšas pats ar godu tikt no tā visa laukā. Lieliski aktieri cēsinieks Kristofers Konovalovs un dailes teātra aktrise Vita Vārpiņa.
Šoreiz daudzsološs ir Latvijas Kultūras akadēmijas studentu seanss, kurā iekļautas gan dokumentālās, gan spēlfilmas.  Jo īpaši izceļama filma “Gvido pēdējais uzaicinājums” (rež. Ingus Drulle), kur aktieri Lāsma Kugrēna, Varis Vētra un Aivars Krancmanis, pusmūžā iekļuvuši mīlas trjstūrī, sāk spēlēt pieaugušo puiku spēlītes.
Ināras Kolmanas erotiskā pasaka “Mona” pārsteidz ar pašmāju kino neredzētu jutekliskumu un izsmalcinātu kadra estētiku. Lomās aktrise Kristīne Beļicka, Lauris Subatnieks un lietuviešu aktieris Saulius Balandis.
Latvijas Filmu maratons saka paldies liepājniekiem, kas atsaucās uz aicinājumu veidot savas īsfilmas, tā ka skatītājiem filmu maratonā būs iespēja uz lielā ekrāna noskatīties Jāņa Jankevica darbu “Zemledus makšķernieki”, Kristiana Gruntiņa animāciju “Kosmoss“ un Roberta Paula Miķelsona “Maiami Sapnis.
Visu filmu programmu iespējams noskatīties par viena seansa cenu Ls 1.60, bērniem multeņu seanss Ls0.50, bet ieeja uz studentu un liepājnieku filmām ir bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+