Mobilā versija
+1.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
29. oktobris, 2013
Drukāt

“Latvijas Finiera” daudzmiljonu projektam piešķir UIN atlaidi

Foto: LETAFoto: LETA

Valdība šodien vienojās piešķirt uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) atlaidi AS “Latvijas Finieris” par atbalstāmo investīciju projekta gaitā veiktajiem sākotnējiem ilgtermiņa ieguldījumiem.

Piemērotā UIN atlaide plānota 4,42 miljonu latu apmērā.

“Latvijas Finiera” investīciju projekta gaitā plānoto ieguldījumu apjoms ir 17,7 miljoni latu, tādējādi uzņēmumam pēc projekta īstenošanas būs tiesības piemērot UIN atlaidi 4,42 miljonu latu apmērā.

Projekta īstenošanas ilgums ir 60 mēneši, sākot projektu vienu līdz divus mēnešus pēc Ministru kabineta lēmuma par investīciju projekta atbalstīšanu.

Ņemot vērā uzņēmuma prognozēto kopējā apgrozījuma pieaugumu un nomaksājamo nodokļu pieaugumu, papildus valsts budžetā iemaksātie nodokļi pārsniegs sākotnēji piemēroto atlaidi 4,42 miljonu latu apmērā trešajā gadā pēc investīciju projekta īstenošanas (2016.gadā).

“Latvijas Finiera” valdes priekšsēdētājs Jānis Ciems norādīja, ka ar atbalstāmo investīciju projektu uzņēmums plāno sasniegt straujāku izaugsmi produktu ražošanā un procesu automatizācijā, lai nodrošinātu konkurētspēju globālajā tirgū. Palielinot uzņēmuma produkcijas pievienotās vērtības un eksporta rādītājus, uzņēmums plāno iegūt vairāk līdzekļu konkurētspējīga atalgojuma nodrošināšanai darbiniekiem.

“Visu izšķir attīstības ātrums, un šajā ziņā valsts atbalstam ir ļoti liela nozīme, turklāt runa nav tikai par lielajiem investīciju projektiem ar būtisku ietekmi uz tautsaimniecību. Tikpat svarīgi, piemēram, ir arī turpmāk saglabāt regulējumu par palielināto nolietojuma koeficientu (1,5) jaunām iekārtām un tehnoloģijām, attiecinot to arī uz modernizācijas projektiem. Tāpat būtu jāsaglabā ES fondu finansējuma piešķiršana jaunu tehnoloģiju ieviešanai un jaunu produktu komercializācijai lielākos apjomos. Nozīmīgi ir arī nodokļu stimuli speciālajās ekonomiskajās zonās un atbalstāmajos reģionos,” teica uzņēmējs.

Kopš 2011.gada UIN atlaides par investīcijām projektos piešķirtas vairākiem uzņēmumiem. Atbalstīti AS “Dobeles dzirnavnieks”, SIA “Baltic Crystal”, AS “Tērvetes AL”, SIA “AKG Thermotechnik Lettland”, SIA “Metalleks”, SIA “L-Ekspresis”, AS “Olainfarm”, SIA “Latvijas Mobilais telefons” un “Stora Enso Latvija” projekti.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju “Latvijas Finiera” apgrozījums pērn bija 126,006 miljoni latu salīdzinājumā ar 118,554 miljoniem 2011.gadā. Uzņēmuma peļņa pērn sarukusi līdz 6,832 miljoniem latu salīdzinājumā ar 9,549 latu peļņu pirms gada.

“Latvijas Finieris” reģistrēts 1992.gadā. Kompānijas pamatkapitāls ir 34 370 000 latu, ko veido 5786 akcijas.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+