×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. oktobris, 2012
Drukāt

“Latvijas Finieris” meitasuzņēmumā Igaunijā ražos 70 000 kubikmetru finiera

Foto-LETAFoto-LETA

Saplākšņa ražotāja AS “Latvijas Finieris” pērn iegādātajā meitasuzņēmumā Igaunijā “Kohila Vineer” plānots ražot 70 000 kubikmetrus bērza finiera, savukārt ražotnes svinīgā atklāšana notiks pēc mēneša – 8.novembrī, informēja koncerna padomes biroja vadītāja Jolanta Medne.

“Tuvākajās nedēļās tiks pabeigta rūpnīcas rekonstrukcija. Atjaunotās rūpnīcas jauda sasniegs 70 000 kubikmetru bērza finiera gadā, un tās svinīgā atklāšana notiks šā gada 8.novembrī. Kopumā triju gadu laikā rūpnīcā tiks ieguldīti 20 miljoni eiro (14 miljoni latu), un plānotas aptuveni 70 darbavietas vietējiem iedzīvotājiem,” norādīja Medne.

Viņa arī sacīja, ka pēc rūpnīcas nodošanas ekspluatācijā Igaunijas meža īpašniekiem būs iespēja sākt ilgtermiņa sadarbību, atjaunojot bērza koksnes sortimenta pārdošanu. Turklāt, bērza pārstrādei notiekot reģionā uz vietas, tiks ražots augstas kvalitātes finieris un vēlāk arī saplāksnis, kas ir konkurētspējīgs produkts pasaules tirgū.

“Šā projekta īstenošana būs izdevīga produktu attīstībā arī “Latvijas Finierim”. Tā kā esošajām piecām rūpnīcām Latvijā un rūpnīcai Lietuvā pievienosies arī rūpnīca Igaunijā, tiks stiprināta Baltijas reģiona bērza resursu pārstrāde augstvērtīgā produkcijā,” sacīja uzņēmuma pārstāve.

Kā ziņots, “Latvijas Finieris” Igaunijā nopirktās bērza pārstrādes rūpnīcas Kohilā darbība tika apturēta 2008.gadā. Pirkuma mērķis bija atjaunot rūpnīcas darbu jaunā kvalitātē, izmantojot pieejamos koksnes resursus.

Kā ziņots, “Latvijas Finiera” apgrozījums pērn pārsniedzis iepriekš paustās 117 miljonu latu prognozes, sasniedzot 118,5 miljonus latu, kas nozīmē, ka apgrozījums palielinājies par 21,6% salīdzinājumā ar 2010.gadu, kad “Latvijas Finiera” apgrozījums veidoja 97,49 miljonus latu.

Vienlaikus peļņa pieaugusi pat par 47,15% līdz 9,55 miljoniem latu salīdzinājumā ar pirms gada gūto 6,49 miljonu latu peļņu.

Kā liecina uzņēmuma vadības ziņojums, “Latvijas Finieris” pērn pārdevis 216 000 kubikmetru produkcijas, kas ir par 10% vairāk nekā 2010.gadā.

Koncerns pārdod saražoto produkciju vairāk nekā 50 valstīs ar desmit reģionālo produktu attīstības un tirdzniecības uzņēmumu starpniecību ārpus Latvijas – Lielbritānijā, Vācijā, Zviedrijā, Francijā, Itālijā, Spānijā, Nīderlandē, Somijā, ASV un Japānā.

Biznesa žurnāla “Kapitāls”, “IBS Prudentia” un “NASDAQ OMX Riga” 2011.gada pētījumā “101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums” “Latvijas Finieris” ar uzņēmuma vērtību 95,38 miljoni latu ierindojas 21.vietā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+