×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
9. novembris, 2012
Drukāt

Latvijas finieris no Igaunijas bērza

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vakar Igaunijas pilsētā Kohilā pēc rekonstrukcijas atklāta finiera ražotne “Kohila Vineer”, kas pieder AS “Latvijas finieris”. 
Jaunais uzņēmums Igaunijas pilsētciemā Kohilā “veicinās cilvēku palikšanu savā zemē”, atklāšanas ceremonijā uzsvēra Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.

 

“Rūpnīca ir liels ieguvums Igaunijai un īpaši Kohilai, kas vietējos cilvēkus nodrošinās ar pietiekami konkurētspējīgu atalgojumu.” Kā sacīja Igaunijas ekonomikas un komunikāciju ministrs Juhans Parts, šī nav tikai ekonomiska, bet arī emocionāla saikne starp Latviju un Igauniju.

Iepriekšējie ražotnes īpašnieki bankrotēja pirms četriem gadiem, jo no Itālijas bija iegādājušies nepiemērotas iekārtas apses apstrādei. Šo ražotni iegādājās AS “Latvijas finieris” un triju gadu laikā “Kohina Vineer” modernizācijā ieguldījusi 20 miljonus eiro, kas ir desmitā daļa no visām Latvijas investīcijām Igaunijā. Atjaunotās ražotnes jauda sasniegs 70 tūkstošus kubikmetru bērza finiera gadā un, īstenojot plānoto, laika gaitā rūpnīcā tiks izveidotas aptuveni 70 darba vietas. Projekta īstenošanā tika piesaistīts pasaules līderis bērza sa­plākšņa iekārtu ražošanā – Somijas kompānija “Raute”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+