×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. marts, 2015
Drukāt

“Latvijas Finieris” paplašinās ražotni Igaunijā

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas lielākais kokapstrādes uzņēmums “Latvijas Finieris” paplašinās Igaunijas “Kohila Vineer” ražotni, pavēstīja “Latvijas Finiera” padomes biroja vadītāja Jolanta Medne.

Viņa informēja, ka paplašinātās ražotnes jauda sasniegs 45 tūkstošus kubikmetru bērza saplākšņa gadā. Projekta ietvaros plānots uzbūvēt papildu ražošanas ēkas 14 tūkstošu kvadrātmetru platībā un uzstādīt jaunas iekārtas. Darbā uzņēmums plāno pieņemt 180 darbiniekus. Projektā paredzēts ieguldīt gan uzņēmuma pašu līdzekļus, gan arī piesaistīt kredītu no ilgtermiņa sadarbības partneriem.

“Kopējie “Latvijas Finiera” ieguldījumi Igaunijā kopš 2011.gada līdz šā projekta īstenošanai sasniegs 80 miljonus eiro, tādējādi veicinot Baltijas reģiona bērza resursu pārstrādi augstvērtīgā produkcijā, stiprinot konkurētspēju prasīgajā pasaules tirgū un veicot inovācijas saplākšņa tehnoloģiju attīstībā,” sacīja “Latvijas Finiera” valdes priekšsēdētājs Jānis Ciems.

Viņš norādīja, ka investīcijas plānotas arī enerģētikas sektorā – rūpnīcas siltuma patēriņu plānots nodrošināt ar biomasas apkures katlu un gāzes katlu lietot tikai kā rezerves siltumenerģijas avotu.

Projektu paredzēts īstenot līdz 2016. gada rudenim.

Jau ziņots, ka “Latvijas Finieris” 2011.gadā nodibināja meitasuzņēmumu Igaunijā “Kohila Vineer”, kas no līzinga kompānijas “SEB liising” iegādājās Kohilas bērza pārstrādes rūpnīcas aktīvus – nekustamo īpašumu un iekārtas. Ražotni Igaunijā “Latvijas Finieris” atklāja 2012.gada novembrī.

Koncerna “Latvijas Finieris” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana. “Latvijas Finieris” eksportē aptuveni 95% no saražotā saplākšņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+