Latvijas florbola izlase kvalificējas pasaules čempionātam 0

Latvijas vīriešu florbola izlase Valmierā notikušā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra noslēdzošajā un izšķirošajā mačā sestdien ar rezultātu 11:5 (3:2, 6:1, 2:2) uzvarēja Itāliju, tādējādi nodrošinot vietu finālturnīrā.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33

Šī mača uzvarētājs sev nodrošināja atlikušo automātisko ceļazīmi uz pasaules čempionātu.

Spēles ievadā Itālijas izlase ieguva divu vārtu pārsvaru, tomēr līdz otrās trešdaļas vidum mājinieki atbildēja ar sešiem pēc kārtas gūtiem vārtiem. Pēc tam itāļi vienus vārtus atguva, bet līdz otrās trešdaļas beigām Latvijas izlase guva vēl trīs vārtus pēc kārtas un panāca 9:3 savā labā. Trešajā trešdaļā Itālijas izlase sākotnēji divus vārtus atguva, bet līdz cīņas beigām latvieši atjaunoja sešu vārtu pārsvaru.

Atis Blinds mājinieku labā guva trīs vārtus, bet divreiz izcēlās Toms Akmeņlauks. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē šajā mačā tika atzīts Artis Raitums, kura kontā vieni vārti un trīs rezultatīvas piespēles.

Kā ziņots, pirmajā spēļu dienā Latvija ar 9:2 pārliecinoši pieveica Ungāriju, pēc tam ar 13:2 sagrāva sacensību pastarīti Lihtenšteinu, bet centrālajā mačā piektdien ar 4:6 zaudēja savai galvenajai konkurentei Norvēģijai.

Savukārt Itālijas izlase vispirms ar 8:2 uzvarēja Lihtenšteinu, pēc tam ar 3:11 piekāpās Norvēģijai un ar 8:3 pārspēja Ungāriju.

Kopvērtējumā Norvēģijas izlase ieguva astoņus punktus četrās spēlēs un jau pirms pēdējās spēļu diena nodrošināja pirmo vietu, bet Latvijas izlase ar sešiem punktiem ieņēma otro vietu, par diviem punktiem apsteidzot Itāliju. Tālāk ar diviem punktiem sekoja Ungārija, bet Lihtenšteina pie punktiem tā arī netika.

Tiesības spēlēt šī gada decembrī paredzētajā pasaules čempionātā, kas norisināsies Zviedrijā, sev garantēja divas labākās grupas komandas un visu četru grupu divas labākās trešo vietu ieguvējas.

Kopā ar trim norvēģiem un vienu itālieti Valmierā notikušā turnīra simboliskajā izlasē iekļauti arī divi latvieši – Kārlis Bulāns un Morics Krūmiņš.