Sports
Citi sporta veidi

Latvijas florbola leģenda Atis Blinds: Laikam tā bija pēdējā spēle izlasē 16

LETA

Latvijas florbola izlases kapteinis Atis Blinds sestdien pēc zaudējuma Slovākijai sarunā ar “LA” atzina, ka, visticamākais, beigs karjeru valstsvienībā.

Diemžēl pasaules čempionāts Rīgā, kas viņam bija jau astotais, sagādāja lielu vilšanos. Spēlē par devīto vietu Latvijas izlase papildlaikā ar 5:6 zaudēja Slovākijai un ierindojās desmitajā vietā, kas ir visu laiku sliktākais sasniegums.

Atis Blinds bija kritisks gan pret sevi, gan komandu: “Ir čaļi, kas līdz galam necīnās, kuriem nav emociju. Tā mājās nevar spēlēt. Pazemojām visu Latvijas florbolu, kas patiesībā ir ļoti progresējis, taču Rīgā visu sačakarēja psiholoģija, cīņasspars un daži atsevišķi lēmumi, kurus negribu komentēt. Arī man kā kapteinim jāuzņemas atbildība, pašam čempionāts bija neveiksmīgs – uzbrukumā neparādīju to produktivitāti, ko parasti un kuru no manis gaidīja arī šoreiz. Aizsardzībā cīnījos, cik varēju.”

Viņš norādīja, ka traucējušas traumu – maču pret Kanādu izlaida tieši veselības problēmu dēļ. “Vecums dara savu. Laikam jau tā man bija pēdējā spēle izlasē,” teica 33 gadus vecais uzbrucējs, kurš savus vienīgos vārtus guva atklāšanas spēlē pret Zviedriju. Kopumā viņam 45 spēlēs pasaules čempionātos 53 rezultativitātes punkti (24+29).

“Visiem jāizdara lieli secinājumi, lai nekas tāds neatkārtotos. Florbols ir īsta latviešu spēle, čempionāts parādīja, ka tas patiesībā ir daudz dzīvāks nekā domājām, un tā ir pozitīvā lieta,” piebilda Atis Blinds.

Viņa dvīņu brālis Andis ir ilggadējs Latvijas izlases vārtsargs un spēlēja arī pasaules čempionātā Rīgā.

Saistītie raksti
LA.lv