floorball.lv

Latvijas florbolistes ceturtdaļfinālā zaudē Šveicei 0

Latvijas sieviešu florbola izlase, aizvadot piekto spēli piecās dienās, pasaules čempionātā Tamperē (Somija) ceturtdaļfinālā trešdien ar rezultātu 2:9 (0:3, 0:4, 2:2) piekāpās spēcīgajai Šveicei.
Latvijas izlasei vārtus iemeta Lība Daija Mikova un Evelīna Garbare.
Mačs Latvijas izlasei sākās neveiksmīgi, un jau pēc 36 sekundēm tika ielaisti pirmie vārti. Kaut arī Latvijas florbolistes ik pa laikam veica vairākus uzbrukumus pretinieku vārtiem, pēc pirmajām divām trešdaļām viņas bija nokļuvušas iedzinējos jau ar 0:7.
Trešās trešdaļas ievadā arī Latvijai beidzot izdevās izcelties, kad pēc lieliskas Līgas Garklāvas piespēles Mikovai atlika bumbiņu ieraidīt praktiski tukšos vārtos, bet perioda vidū vēl vienus vārtus atguva Garbare, kura, spēlējot vairākumā, bija precīza gandrīz no centra.
Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika nosaukta Garbare.
Kā ziņots, februārī abas komandas Valmierā tikās arī pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensībās, kad Latvija piekāpās ar rezultātu 1:8.
Tagad Latvijas izlasei gaidāma atpūtas diena, bet piektdien tā pusfinālā par 5.-8.vietu sacentīsies ar spēcīgās Zviedrijas un Slovākijas dueļa zaudētājām.
Latvijas sieviešu florbola izlase jau desmito reizi desmit pasaules čempionātos sasniegusi labāko astotnieku, bet pirmajā četriniekā tai izdevies iekļūt tikai reizi, kad 2007.gadā gan ceturtdaļfināls nemaz netika spēlēts.
Tikmēr Šveice pasaules čempionātos nekad nav bijusi zemāk par ceturto vietu – 2005.gadā šveicietes triumfēja pasaules meistarsacīkstēs, divreiz tās kronētas par vicečempionēm, bet iepriekšējā čempionātā 2013.gadā otro reizi vēsturē izcīnīja bronzas godalgas.
Čempionāta ievadā Latvijas florbolistes sestdien ar rezultātu 2:15 kapitulēja spēlē ar spēcīgo Čehijas valstsvienību, svētdien latvietes nenosargāja trīs vārtu pārsvaru un nospēlēja neizšķirti 3:3 ar Vāciju, bet pirmdien grupas noslēdzošajā spēlē Latvija ar 0:7 cienīgi piekāpās iepriekšējos četros pasaules čempionātos uzvarējušajai Zviedrijai un, pateicoties labākai vārtu attiecībai, guva trešo vietu apakšgrupā. Otrdien notikušajā astotdaļfinālā Latvija ar 10:3 pārliecinoši apspēlēja Austrāliju.