Sports
Citi sporta veidi

Latvijas florbolistes Madridē atstāj sausā Spāniju 16

foto: lfs.lv

Latvijas sieviešu florbola izlase Spānijas galvaspilsētā Madridē notiekošā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra otrajā mačā ceturtdien ar rezultātu 3:0 (0:0, 2:0, 0:0) apspēlēja sacensību mājinieces.

Kaut Latvijas izlase bija izteikta cīņas favorīte un pirmajā trešdaļā izpildīja 13 metienus, rezultātu tā atklāja vien otrā perioda ievadā, kad 19 sekunžu laikā pa reizei izcēlās Evelīna Garbare un Zeltīte Bankava. Savukārt trešos vārtus pret vietējo skatītāju skaļi atbalstītajām spānietēm Latvija iemeta 48.minūtē, atzīmējoties Gunitai Kārkliņai.

Latvijas izlases vārtus sargāja Lauma Višņevska, atvairot visus deviņus pretinieču metienus.

Par labāko spēlētāju mačā Latvijas izlasē tika nosaukta Kārkliņa.

Kā zināms, Latvijas izlase, kam pašlaik pieder planētas piektās spēcīgākās valstsvienības gods, turnīra pirmajā mačā trešdien guva rekorduzvaru, ar rezultātu 31:1 sagraujot Ukrainu, kam šī bija pirmā oficiālā spēle. Tikmēr spānietes kvalifikācijas cikla ievadā ar 1:17 kapitulēja Čehijai.

Turnīra turpinājumā Latvijas florbolistes spēkosies arī ar Čehiju un Ungāriju.

Pēc divām spēļu dienām pa četriem punktiem divos mačos ir Latvijai un Čehijai, bet pārējās trīs izlases joprojām ir bez punktiem.

Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrs Madridē notiks līdz svētdienai. Ceļazīmi uz pasaules čempionātu iegūs grupas divas labākās valstsvienības. Eiropā kopumā notiks četri tādi grupu turnīri un iespēja piedalīties pasaules čempionāta finālturnīrā būs arī divām izlasēm, kuras ar labākiem rezultātiem izcīnīs trešo vietu.

Pasaules čempionāts dāmām šogad no 1. līdz 9.decembrim risināsies Slovākijā.

Latvijas sieviešu florbola izlase visos desmit pasaules čempionātos sasniegusi labāko astotnieku. Latvijas visu laiku augstākais rezultāts ir ceturtā vieta 2007.gada pasaules čempionātā, kad gan ceturtdaļfināls nemaz netika izspēlēts, bet piekto vietu latvietes spējušas izcīnīt 2005., 2013. un 2015.gadā.

LA.lv