Latvijas florbolistes spēlēs pasaules čempionāta finālturnīrā! 0

Latvijas sieviešu florbola izlase Spānijas galvaspilsētā Madridē notiekošā pasaules čempionāta (PČ) kvalifikācijas turnīra noslēdzošajā mačā svētdien ar 10:1 (3:1, 3:0, 4:0) sagrāva Ungāriju un nodrošināja ceļazīmi uz finālturnīru.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

Latvijas komandas sastāvā divus vārtus šajā mačā iemeta Diāna Isjomina, kamēr vienus vārtus un divas rezultatīvas piespēles pievienoja Edīte Bankava, kura arī tika nosaukta par labāko florbolisti komandā.

Lai arī šī mača rezultātu ceturtajā minūtē atklāja Elīza Elizabete Bērziņa, divas minūtes vēlāk ungārietēm izdevās panākt izlīdzinājumu. Tie gan izrādījās pretinieču vienīgie vārtu šajā duelī, jo Latvija guva deviņus bezatbildes vārtus. Vispirms pirmajā periodā pa reizei vēl izcēlās Zeltīte Bankava un E.Bankava, bet otrajā trešdaļā ar trim bumbiņām ungāriešu vārtos izdevās pārsvaru nostiprināt.

Trešajā trešdaļā bumbiņa vēl četras reizes paviesojās Ungārijas valstsvienības vārtos.

Par Latvijas izlases vērtīgāko florbolisti šajā turnīrā tika nosaukta komandas kapteine Gunita Kārkliņa.

Latvijas izlase ir pašreizējā pasaules piektā spēcīgākā izlase, bet ungārietes tikai divas reizes spēlējušas finālturnīrā, 2011. un 2013.gadā ieņemot 14.vietu.

Latvijas izlase kvalifikācijas turnīra pirmajā mačā trešdien guva rekorduzvaru, ar rezultātu 31:1 sagraujot Ukrainu, kam šī bija pirmā oficiālā spēle vēsturē, bet dienu vēlāk tikai ar 3:0 pārspēja sacensību mājinieci Spāniju. Savukārt piektdien cīņā par pirmo vietu grupā tika ciests zaudējums 0:7 Čehijai.

Tikmēr ungārietes turnīru iesāka ar zaudējumu 2:18 Čehijai, pēc tam sekoja uzvara 15:2 pār Ukrainu, bet sestdien panākums 7:2 pār spānietēm.

Spānijas grupā ar četrās spēlēs maksimāli izcīnītiem astoņiem punktiem uzvarēja Čehija, kamēr Latvija ar sešiem punktiem bija otrā, šīm komandām tad arī nodrošinot vietu planētas meistarsacīkstēs. Trešā ar četriem punktiem bija Ungārija, kamēr Spānija un Ungārija trīs mačos pie punktiem nav tikušas.

Ceļazīmi uz pasaules čempionātu ieguva grupas divas labākās valstsvienības. Eiropā kopumā notiek četri tādi grupu turnīri un iespēja piedalīties pasaules čempionāta finālturnīrā būs arī divām izlasēm, kuras ar labākiem rezultātiem izcīnīja trešo vietu.

Tieši starp šīm divām komandām tika Igaunijas dāmu izlase, kas ikdienā spēlē Latvijas čempionātā. Igaunietes četru maču laikā tika pie divām uzvarām un četriem punktiem, kas trešās apakšgrupas kopvērtējumā ļāva izcīnīt trešo vietu un kā pēdējai iegūt ceļazīmi uz pasaules čempionātu. Savukārt labākā trešo vietu ieguvēja bija Dānija.

Pasaules čempionāts dāmām šogad no 1. līdz 9.decembrim risināsies Slovākijā.

Latvijas sieviešu florbola izlase visos desmit pasaules čempionātos sasniegusi labāko astotnieku. Latvijas visu laiku augstākais rezultāts ir ceturtā vieta 2007.gada pasaules čempionātā, kad gan ceturtdaļfināls nemaz netika izspēlēts, bet piekto vietu latvietes spējušas izcīnīt 2005., 2013. un 2015.gadā.