×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
3. decembris, 2016
Drukāt

Trīs vīri – forelisti pārstāv valsti Ukrainā (1)

Foto no K. Godiņa personiskā arhīvaFoto no K. Godiņa personiskā arhīva

Latviešu forelistu triumfs – Anatolijs Livdāns (no kreisās), Vadims Loginovs un Kristiāns Godiņš.

Trīs vīri no Latvijas oktobra nogalē piedalījās foreļu ķeršanas sacensībās Ukrainā “Azura Trout Cup 2016”, kas tika rīkotas netālu no Kijevas foreļu ķeršanas sacensībām speciāli pielāgotā ūdenstilpē “Mihailina”. Uz nelielu sarunu aicināju vienu no viņiem – 2016. gada Latvijas čempionu spiningošanā no laivām Kristiānu Godiņu.

 

Kā izdomājāt piedalīties?

Kristiāns Godiņš: Latvijā foreļu ķeršana stāvošos ūdeņos (dīķos, ezeros) šogad piedzīvoja strauju popularitātes pieaugumu un tika organizētas vairākas sacensības, to skaitā arī starptautiska mēroga “L. Baits Cup 2016” mači, pēc kuriem Latvija saņēma uzaicinājumu no Ukrainas sportistiem. Latvijai tika atvēlētas četras vietas, bet pārstāvēt valsti devās trīs sportisti – Vadims Loginovs, Anatolijs Livdāns un es. Vadimam bija pieredze liela mēroga starptautiskos mačos, bet man un Anatolijam tās bija pirmās sacensības ārpus Latvijas.

 

Nopietnākie pretinieki?

Sacensības pulcēja 60 sportistus no Krievijas, Baltkrievijas, Latvijas un Ukrainas. Sportistu vidū bija pasaules čempioni, nacionālo valstu izlašu dalībnieki, Eiropas mēroga sacensību medaļnieki, lielu komercturnīru uzvarētāji un medaļnieki. Bija manāms, ka Ukrainā notiek daudz sacensību un vidējais dalībnieku līmenis ir augsts. Sportistiem ir gan labs aprīkojums, gan tehniskās prasmes un sacensību pieredze.

 

Kā veicās?

Uzskatu, ka Latviju pārstāvējām godam un sasniedzām ļoti augstvērtīgus rezultātus. Vadims Loginovs kļuva par čempionu, es ieguvu sesto vietu, bet Anatolijs Livdāns palika piecpadsmitais 60 sportistu konkurencē. Mūsu mērķis bija strādāt komandā, lai sasniegtu rezultātu, ka vismaz viens no mums trijiem tiek starp labākajiem astoņiem sportistiem, kas dod tiesības cīnīties par uzvaru. Dalījāmies informācijā un zināšanās. Starp mums noslēpumu nebija, un visu uzlikām kā uz paplātes. Tas arī ļāva sasniegt lielisku rezultātu – divi no trim tikām astoņniekā un tikai 1,5 punktu pietrūka Anatolijam, lai visi trīs sportisti no Latvijas būtu pārstāvēti finālcīņās. Paldies atbalstītājiem “L.Baits”, “eholotes.lv”, veikalam “Copes lietas pie Uģa” un “Neste”.

 

Nedaudz par pārējiem!

Otro vietu ieguva daudzu sacensību dalībnieks un medaļnieks no Krievijas Aleksandrs Nikolajevs, un trešais bija sacensību idejiskais tēvs, Ukrainas dīķu foreļu ķeršanas meistars Aleksandrs Žadans, kurš ieguldīja daudz pūļu, lai sacensības tiktu noorganizētas visaugstākajā līmenī, kā arī demonstrēja ukraiņu viesmīlību, uzņemot mūs.

 

Kādas sajūtas pēc labi padarīta darba, nākotnes plāni un ieceres?

Vēl nedēļu pēc sacensībām dzīvoju ar ļoti pozitīvām emocijām un prieku, ka uzdrīkstējos, prieku par komandas biedriem un par Vadima uzvaru. Stāvēt apbalvošanas ceremonijā ar Latvijas karogu bija īpaši. Sacensības deva priekšstatu, kā tās tiek organizētas citās valstīs, kāds ir citu valstu sportistu līmenis un aprīkojums. Šis makšķerēšanas sporta veids mani ir aizrāvis. Iepriecina, ka nākamgad tiek plānots Latvijas čempionāts šajā disciplīnā.

 

Gatavošanās un inventārs.

Katrs sporta veids prasa laiku un līdzekļus, īpaši, ja ir vēlme būt starp labākajiem un godam startēt visaugstākā līmeņa sacensībās. Pašam bija līdzi trīs kāti ar dažādiem testiem un piemēroti dažādiem mānekļiem un tehnikām, turklāt viens no tiem pavisam nesen bija iegādāts un vajadzēja steigā sagādāt piemērotu spoli. Pateicoties laivas kompanjona Mārtiņa Baloža “eholotes.lv” palīdzībai, izdevās necerēti ātri tikt pie “Shimano” augstā gala spoles “Stella C2000S”, kura perfekti saderēja ar kātu un bija pamata komplekts sacensībās. Tā kā drīkstēja izmantot dažādus mānekļus, tad vairākas stundas pirms izbraukšanas ieskrēju uz nelielu konsultāciju pie vairākkārtēja Latvijas čempiona spiningošanā no krasta Uģa Circeņa un tiku gan pie silikona mānekļiem, gan padomiem, kuri noderēja rezultāta sasniegšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Drošibas sajūtu radīs nevis virtuālā IKP procenti,biezāks birokrātu slānis un Vienotības nodokļu izstrādājumi (piemēram,IIN pakāpeniskā samazināšana),bet gan Eiropas progresīvie nodokļi,algas,pensijas un slimokases.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +29.4
Alūksne +27.5
Daugavpils +27.2
Saldus +29.0
Liepāja +30.4
Jelgava +28.6
Ventspils +20.2
Limbaži +28
Madona +29.3
Rēzekne +27.6
Draugiem Facebook Twitter Google+