×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. decembris, 2016
Drukāt

Latvijas fotogrāfijas pamatlicēju piemin ar īpašo aploksni un marku

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Pasts izdevis īpašu aploksni, kas veltīta latviešu profesionālās fotogrāfijas aizsācēja Mārtiņa Buclera 150. jubilejai. Aploksnes speciālā zīmogošana plānota tieši fotogrāfa dzimšanas dienā, 12. decembrī, Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Mārstaļu ielā 8, Rīgā, no plkst. 9 līdz 17, informēja uzņēmums.

Jaunā aploksne “Mārtiņam Bucleram 150” izdota 1000 eksemplāru tirāžā, un tās dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Uz aploksnes attēlots M. Buclera portrets un kabatas fotokamera ar teksta fragmentu no fotogrāfa izdotās mācību grāmatas Fotogrāfija.

M.Buclers (1866–1944) bija izcils latviešu fotogrāfs, fotorūpnieks un izdevējs, kurš tiek uzskatīts par profesionālās fotogrāfijas aizsācēju Latvijā. Fotogrāfa amata pamatmācības M.Buclers sāka 1894. gadā un trīs gadus vēlāk saņēma amata apliecību, kas ļāva nodarboties ar fotogrāfiju.1897. gadā viņš atvēra savu fotodarbnīcu Siguldā.

1904. gadā Buclers izdeva arī mācību grāmatu “Fotogrāfija”, kas bija pirmā grāmata par fotografēšanu latviešu valodā. Savukārt 1906. gadā M.Buclers nodibināja Latviešu fotogrāfisko biedrību un sāka izdot literatūrai un mākslai veltītu žurnālu Stari ar atsevišķu fotogrāfijai veltītu nodaļu.

M. Buclers izdeva arī pastkartes un nodarbojās ar folkloras vākšanu – pierakstīja tautasdziesmu tekstus un melodijas, kas tika sūtītas Krišjānim Baronam latviešu tautasdziesmu izdevuma Latvju dainas tapšanas vajadzībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+