Reuters/Scanpix

Latvijas futbola bezcerība Tbilisi 0

Latvijas futbola izlase pārbaudes spēlē Tbilisi otrdien ar rezultātu 0:5 (0:2) smagi piekāpās Gruzijai.
Gruzijas izlasē pa diviem vārtiem iesita Jano Ananidze un Giorgi Kvilitaja, bet pašās dueļa beigās piektos vārtus guva Giorgi Arabidze. Visa mača laikā Gruzijai piederēja teritoriāls pārsvars un Latvija vienīgo puslīdz reālo vārtu gūšanas momentu izveidoja vien 20 minūtes pirms cīņas beigām.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Šajā mačā Latvijas izlases sastāvā debitēja Mārcis Ošs, kā arī vienu puslaiku vārtos pavadīja Pāvels Šteinbors, kuram šī bija tikai otrā cīņa valstsvienībā.

Viesi aizvadīja neizteiksmīgu spēles pirmo daļu, jo teritoriāls pārsvars piederēja laukuma saimniekiem, kuri rezultātu atklāja cīņas 18.minūtē, kad 11 metru soda sitienu realizēja Ananidze.
Arī turpinājumā vairāk un bīstamāk uzbruka Gruzijas izlases spēlētāji, kamēr Latvija centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, taču līdz bīstamiem sitieniem netika. Pārsvaru dubultot Gruzijai izdevās cīņas 32.minūtē – pēc stūra sitiena no soda laukuma spēcīgu sitienu Vaņina sargāto vārtu tuvējā augšējā stūrī izdarīja Kvilitaja, kuram tas bija pirmais vārtu guvums valstsvienības rindās.

Arī otrajā puslaikā Gruzijai turpināja piederēt pārsvars un 68.minūtē pēc stūra sitiena ar galvu Kvilitaja panāca jau 3:0. 72.minūtē viņam bija nākamais moments, bet pēc tam jau nākamajā pretuzbrukumā trīs Latvijas spēlētāji devās uz priekšu – Deniss Rakels deva piespēli uz vārtu priekšu un Valērijam Šabalam nedaudz pietrūka, lai to ieraidītu tukšajā vārtu stūrī. Šis Latvijai bija pirmais reālais vārtu gūšanas moments mačā.
Tomēr 77.minūtē Ananidze guva savus otros vārtus mačā un panāca jau 4:0, kad viņš saņēma bumbu brīvs vārtu priekšā un sita netverami no aptuveni 22 metriem. Savukārt pamatlaika pēdējās sekundēs Gruzija ar soda sitienu guva arī piektos vārtus, kad izcēlās Arabidze.

Latvijas izlasē, salīdzinājumā ar iepriekšējo maču 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē sestdien Ženēvā pret Šveici, sākumsastāvā bija izdarītas trīs izmaiņas. Uzbrucēja pozīcijā Valērija Šabalas vietā treneri priekšroku deva “Ventspils” kluba spēlētājam Ģirtam Karlsonam.
Aizsardzībā darbojās Vitālijs Maksimenko, kurš pret Šveici nevarēja spēlēt diskvalifikācijas dēļ, bet malā palika Gints Freimanis, kamēr pussarga pozīcijā maču sāka Jānis Ikaunieks, kamēr Šveicē pamatsastāvā laukumā devās Artis Lazdiņš.
Pēc pārtraukuma laukumā izgāja Šabala, Rakels, Māris Ošs un Šteinbors, bet vēlāk otrajā puslaikā spēlē iesaistījās arī Ivans Lukjanovs un Artis Lazdiņš.

Latvijas valstsvienība sestdien 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra B apakšgrupas spēlē viesos, nodemonstrējot cienīgu sniegumu, ar 0:1 zaudēja grupas līderei Šveicei, savukārt Gruzijas izlase piektdien kvalifikācijas D apakšgrupas spēlē mājās ar 1:3 zaudēja Serbijai.