×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
26. janvāris, 2017
Drukāt

Latvijas futbolam būs iespēja samērot spēkus ar angļiem un holandiešiem

Latvijas Kausa izcīņas fināla spēle futbolā

Latvijas U-21 futbola izlase 2019.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā spēlēs pret spēcīgo Angliju, kā arī sacentīsies ar vienaudžiem no Nīderlandes, Ukrainas, Skotijas un Andoras.

Anglijas izlase Latvijai tika ielozēta no pirmā groza, turklāt tā šī gada Eiropas čempionātam kvalificējās ļoti pārliecinoši, desmit spēlēs nepiedzīvojot nevienu zaudējumu. Vēl 2009.gadā šī komanda spēlēja kontinenta meistarsacīkšu finālā, kur piekāpās Vācijai, bet par čempioni tā kļuvusi 1982. un 1984.gadā.

Nīderlandes valstsvienība, kas bija otrajā grozā, finālturnīrā nav iekļuvusi jau divas reizes pēc kārtas un nespēlēs arī šogad, lai gan vēl 2007.gadā tai izdevās kļūt par čempioni.

Savukārt Ukrainas valstsvienība kopumā Eiropas čempionātu finālturnīros nav spēlējusi kopš 2011.gada, kad nepārvarēja apakšgrupu turnīru, bet 2006.gadā tā ieguva sudrabu, finālā piekāpjoties Nīderlandei.

Tikmēr Skotijas valstsvienība iepriekšējā kvalifikācijas turnīrā palika priekšpēdējā savā apakšgrupā, kamēr Andora palika pēdējā, desmit spēlēs tiekot pie vienas uzvaras, kas tika izcīnīta pret Lietuvu.

Kvalifikācijas turnīrs 2019.gada Eiropas čempionāta finālturnīram sāksies šī gada martā, bet apakšgrupu sacensības noslēgsies 2018.gada oktobrī.
Kvalifikācijas turnīra deviņu grupu uzvarētāji uzreiz iekļūs Eiropas U-21 čempionāta finālturnīrā, kamēr vēl divas vietas tiks noskaidrotas izslēgšanas jeb “play-off” kārtā, kurā iekļūs četras labākās otro vietu ieguvējas.
Kvalifikācijas turnīrā kopumā startēs 54 izlases, kas cīnīsies par 11 ceļazīmēm uz 2019.gada finālturnīru Itālijā. Mājiniekiem kā turnīra rīkotājiem vieta finālturnīrā jau garantēta.

Latvijas izlasei šī gada Eiropas čempionāta finālturnīram neizdevās kvalificēties, paliekot savas apakšgrupas piektajā vietā starp sešām komandām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+